Vazife Malüllerinin Feryadı

Vazife Malüllerinin Feryadı

Kamuajans.com - Afyonkarahisar’da zafer haftalarını dört gözle beklerdim .Millibirlik caddesinde ki dört basamaklı merdivenli evimizin önüne askerler ve araçları sabahın erken saatlerinde dizilmeye başlarlardı.Onları görünce içimi bir coşku kaplardı.Pür dikkat onları izlerdim.Sonra bir telaş olur hareketlenme başlardı hepsi bir hizaya gelir ve hiç ses çıkmazdı çünkü komutanları gelmişti. O komutlar verip bando çalmaya başlayınca heyecanım kat kat artardı ben de KOMUTAN olacak böyle komutlar verecektim.

Kamuajans.com - 1974 yılında henüz 14 yaşımdayken Kuleli Askeri Lisesine girdim.Harp Okulundan 1981 yılında piyade subayı olarak mezun oldum.Piyade okulu sonrası ilk kura yerim Kırklareli Pınarhisar 86ncı piyade alayında MİLAN takım komutanı olarak ilk görevime başladım.Komutan olmuştum.

1984 yılı ağır silah atışlarında emniyet subay yardımcısı olarak görevlendirildim.Hiçbir kusur ve ihmalim olmadan tanksavar lav mermisi patlaması sonucu ağır yaralandım.Hala o patlama sesi kulaklarımı çınlatmaktadır.Zaman zaman  uykumdan sıçrayarak kalkıyorum.Kulaklarımda ki çınlama hiçbir zaman eksilmedi kafamın içinde kısık sesli bir siren gibi devamlı ötmektedir.

Çorlu asker hastanesine eski marka dodge ile zor yetiştirilmiştim.Yolda ümidimi kesmemiştim Yalvarıyordum ALLAHIM NE OLUR BANA BİRAZ DAHA ÖMÜR VER diye. Daha gençtim hayat benim için yeni başlıyordu işin başındaydım hiç gün görmemiştim.Hastanede doktorların doku kaybı var göğüs kıllarını alalım seslerini duyunca yaşayacağım dedim.

Yıllar böyle geçerken 2013 yılında bizler için düzenlemeler yapılacağı için sevinmiştim.Fakat sevincim kursağımda kalmıştı çünkü KAPSAM DIŞI BIRAKILMIŞTIK ! (5434/45 ten maaş alan vazife malülleri).

Bu mağduriyete kahrolmamak elde değil ne GÖZÜMÜN görmemesi nede kafamdaki ÇINLAMALAR beni bu kadar üzmemişti.

Son yapılan kanunlarda da yine kapsam dışı bırakılıyoruz.ÖTV siz araç alımı ayırım olmaksızın tüm vazife malülü ve GAZİLERİ kapsamalıdır.

EMSAL MAAŞI VE TAZMİNAT BİZLERİN DE HAKKIDIR.

HİÇBİR KUSUR VE İHMALİ OLMADANSADECE VE SADECE GÖREVLERİ NEDENİYLE YARALANMIŞ SAKAT KALMIŞ TSK'DA GÖREV YAPAMAZ RAPORUYLA EMEKLİ EDİLMİŞ BİZLER DE KAPSAMA DAHİL EDİLMELİYİZ. 

VAZİFE MALÜLLERİNE %25 ZAM YAPILMIŞ FAKAT 5434/45 TEN MAAŞ ALAN VAZİFE MALÜLLERİ KAPSAM DIŞI BIRAKILMIŞTIR.

PATLAYICI ETKİSİYLE MALÜL OLAN VAZİFE MALÜLLERİ 2330 SAYILI YASA KAPSAMINA ALINMIŞ 2012 DEN ÖNCEKİLER YİNE KAPSAM DIŞI BIRAKILMIŞTIR. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.