Anne Ve Babası Memur Olan Çalışanlara İzin Verilecek Mi? Bakan Selçuk Açıkladı

Anne Ve Babası Memur Olan Çalışanlara İzin Verilecek Mi? Bakan Selçuk Açıkladı

Kamuajans.com – Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında tüm bakanların katıldığı koronavirüs toplantısı sonrası pek çok insan okulların tatil edilmesi sonrasında, anne ve babası çalışanlardan birine izin verilip verilmeyeceği merak ediliyordu. Bakan Selçuk bu konuda bir karar alınmadığını ancak tüm kamu personelini ilgilendirdiği için Cumhurbaşkanlığının bu konuda alacağı kararların beklenmesi gerektiğini belirtti.

Türkiye'nin koronavirüs salgınıyla ilgili alacağı tedbirler Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı ile masaya yatırıldı. Açıklanan kararlarla okulların tatil edilmesi sonrasında, anne ve babası memur olan çalışanlar için idari bir karar alınıp alınmayacağı merak ediliyordu.

Bu konu, CNN Türk'te soruları cevaplayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a soruldu. Bakan Selçuk, tüm kamu personelini ilgilendiren konularda kendisinin karar veremeyeceğini bu konuda Cumhurbaşkanlığının vereceği kararların beklenmesi gerektiğini belirtti. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.