Velileri, öğrencileri ve öğretmenleri ilgilendiren haber: MEB'den yeni resmi yazı!

Velileri, öğrencileri ve öğretmenleri ilgilendiren haber: MEB'den yeni resmi yazı!

Velileri, öğrencileri ve öğretmenleri ilgilendiren haber: MEB'den yeni resmi yazı!

MEB'den son dakika resmi yazı geldi. Öğrenci ve veliler dikkat! Önümüzdeki dönemde yapılması planlanan bursluluk sınavı konulu yeni bir resmi yazı gönderdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından "Bakan olurlu" resmi yazıda önümüzdeki Eylül ayında yapılması planlanan bursluluk sınavı ile ilgili resmi yazı gönderildi. Gönderilen resmi yazıda sınavın kapsamı ve diğer sınav ile ilgili hususlar konusunda birtakım konular ele alınıyor.

İşte o resmi yazı:

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıflar ile hazırlık sınıfı öğrencilerinin katılımıyla 3 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olup, ilgi (c) Yönetmeliğin ek üçüncü maddesi ile ilgi (ç) Yönetmeliğin ek ikinci maddesinde yer alan “İlçe, il veya ülke genelinde genel hayatı etkileyen salgın hastalık, doğal afet, elverişsiz hava koşulları gibi durumlarda bu Yönetmelikle düzenlenen eğitim, öğretim, yönetim ve işleyişe ilişkin usul ve esaslar Bakanlıkça ayrıca belirlenebilir.” hükmü gereğince ülke genelinde sınava girecek tüm öğrencilerin sınava esas derslerin ilk dönem sonuna kadar işlenen konu, kazanım ve açıklamalarından sorumlu olmalarının uygun olacağı değerlendirilmektedir.

Makamlarınızca uygun görülmesi hâlinde 3 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavının 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı birinci dönemi sonuna kadar işlenen konu, kazanım ve açıklamaları kapsaması hususunu olurlarınıza arz ederim.

Halil İbrahim TOPÇU Ortaöğretim Genel Müdürü

Uygun görüşle arz ederim.

Osman SEZGİN Bakan Yardımcısı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.