MEB'den laktozsuz böcekli brokoli çorbası

Milli eğitim bakanlığı'nda (MEB) gün geçmiyor ki bir başka skandal yaşanmasın.

Öğretmen atamaları, Şanlıurfa'daki müdür fırçalama, görevden almalar derken şimdi de laktozsuz bol proteinli, bol böcekli, brokoli çorbası. 

Salı günü Merkez binada menüde yer alan brokoli çorbasına kaşık  sallayanlar bir şokla karşılaştı. Çorba içerisinde bir sürü böcek vardı. Sitemize ulaşan iddialar bununla da sınırlı değil. Olaydan sonra Meb Destek Hizmetleri Çorba servisini durdurdu.

MEB'in personel sağlığını bu denli düşünmesi!!! Tarım Bakanlığı denetimlerini akıllara getirdi. Tüm kurum ve kuruluşlar çok sıkı gıda denetimlerinden geçerken MEB'e imtiyaz mı sağlanıyor? Bakanlığın  Kızılay merkez binasında böyle bir skandal yaşanırken, okul kantinlerinin ve yemekhanelerin durumu kim bilir nasıldır?

Vaka sayıları 70 binlere yaklaşmışken, hastanelerin çocuk yoğun bakımları hıncahınç dolmuşken, personelinin sağlına dikkat etmeyen MEB'in öğrencilerin ve öğretmenlerin can güvenliğini düşünüp düşünmediği büyük merak konusu olmuştur.

Ülkemizin içinde bulunduğu, ekonomik sorunlar ve omicron varyantı nedeniyle zor günler geçiren tüm eğitim camiasına sabır diliyoruz.

Çocuğu olanlar dikkat! Nakit yardımı herkesi ilgilendiriyor... Çocuğu olanlar dikkat! Nakit yardımı herkesi ilgilendiriyor...

Kamuajans.com / Özel Haber