Normalleşme Sürecinin Yeni Adımları Açıklandı! Şehirlerarası Yolculuk Yasağı Kaldırıldı Mı?

Normalleşme Sürecinin Yeni Adımları Açıklandı! Şehirlerarası Yolculuk Yasağı Kaldırıldı Mı?

Kamuajans.com – Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. Kritik toplantı sonrası Erdoğan'ın alınan kararları Açıklayan Başkan Erdoğan yeni süreci açıkladı.

Tarabya'daki Huber Köşkü'nde gerçekleştirilen toplantının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan alınan yeni kararları açıkladı:

Tedbirler sebebiyle geliri azaldığı için sıkıntı çekenler olmuştur. Tüm imkanları bu bu vatandaşlarımızın hizmetine sokarak devletin zor zamanda yanlarında olduğunu gösterdik.

Vefa destek grupları bugüne kadar 6 milyon 250 binin üzerinde talebe yanıt verdi. Hayatın her alanında Türkiye parlayan bir yıldız olarak öne çıkıyor. Vesayetin ayak oyunlarından terör örgütlerinin saldırılarna kadar her yol denenmiş ama büyük ve güçlü Türkiye yolculuğu engellenememiştir.

Halkımız yaptığı hiçbir fedekarlığın boşa gitmediğine emin olsun. Bu süreçte milletimiz önüne kurulan tüm tuzaları birer birer bozarak, 2023 yılı hedeflerine ulaşma konusundaki kararlılığını göstermiştir.

Menderes ve arkadaşları ülkemize yaptıkları h,zmetlerin bedelini idam sehpasına yürüyerek ödemiştir. Türkiye'nin 60 yıl önceki kara günlerine şahitlik eden yassıada'yı istikbalimizin ve istiklalimizin sembolü haline getirmek istedik. Hala darbelerden medet umanlara milletimiz asla izin vermeyecektir.

Fetih şöleni kapsamında yarın Ayasofya'da fetih süresi okunacak ve dualar edilecek.


İŞTE YENİ KARARLAR


* Şehirlerarası seyahat sınırlaması 1 Haziran'dan itibaren tamamıyla kaldırılmıştır. Olumsuz bir durum görmemiz halinde bazı illerimiz için bu kısıtlamayı yeniden getirebiliriz.

* İdari izinde bulunan, esnek çalışma sisteminde olan kamu personeli 1 Haziran tarihi itibarıyla normal mesaiye başlayacak.

* Kreşler ve bakımevleri 1 Haziran'da açılacak.

* Sağlık Bakanlığı tarafından tanımlanan kronik hastalığı olan kamu personelinin durumları kurumlarınca takip edilecek.

* 65 yaş üstünün sokağa çıkma sınırlaması ve pazar günleri 14.00-20.00 saatleri arasında istisna kapsamında olması devam edecek.

* İşletme sahibi 65 yaş üstü vatandaşlarımız maske, mesafe, temizlik şartına riayet şartıyla işinin başında bulunabilecektir.

* 20 yaş altıyla ilgili sokağa çıkma uygulamasını da 18 yaşa indiriyoruz. 0-18 yaş grubunun tamamı Çarşamba- Cuma günleri 14.00-20.00 saatlerinde sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmayacak.

* 1 Haziran itibariyle restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçeleri, kaplıcalar saat 22.00'ye kadar hizmet vermeye başlayacak. Eğlence mekanları ile nargile satışı bu kapsamın dışındadır.

* Turizm tesislerinin bünyesinde işletmeler saat sınırlamasına tabi değildir. Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri de 1 Haziran'da hizmet vermeye devam edecek. Gelişmelere göre kapsamı ve saati ayrıca değerlendireceğiz.

* Plajlar, milli parklar, bahçeler 1 Haziran'da faaliyete geçebilecek.

* Müze ve ören yerleri de 1 Haziran'da açılıyor.

* Hayvan satış yerleri 1 Haziran, hipodromlar 10 Haziran'da yeniden faaliyete geçebilecek. Bireysel sporlarla ilgili sınırlamalar kaldırılmıştır.

* Deniz turizmi balıkçılığı ve taşımacılığı ile ilgili sınırlamalar belirlenen kurallar dahilinde kaldırılmıştır.

* Sürücü ve benzeri kurslar 1 Haziran'dan itibaren, kütüphaneler, gençlik merkezleri, kampları, kıraathaneler 1 Haziran'dan itibaren belirlenen şartlar dahilinde faaliyetlerini sürdürebilecektir.

* Açık havada konserler, yine saat 24.00 ile sınırlı olmak üzere başlayabilecektir. Tüm bu hususlarla ilgili ayrıntılı açıklamaları ilgili kurumlarımız kamuoyuyla paylaşacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.