MEB'den BİLSEM Resim-Müzik Yetenek Alanı Ön Değerlendirme Uygulamaları Konusunda Resmi Yazı

MEB'den BİLSEM Resim-Müzik Yetenek Alanı Ön Değerlendirme Uygulamaları Konusunda Resmi Yazı

MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 06.05.2022 tarihli resmi yazı

Bakanlığımıza bağlı bilim ve sanat merkezlerine alınacak özel yetenekli öğrencileri belirlemek üzere 2021-2022 eğitim öğretim yılında yapılacak olan tanılama ve yerleştirme sürecine ilişkin ön değerlendirme uygulamalarına yönelik esaslar ilgi (a) yazımız ile il millî eğitim müdürlüklerine iletilmiştir.

 

Bu çerçevede ilgi (b) ve (c) yazılarımız ile müzik ve resim yetenek alanı ön değerlendirme uygulamaları 27 Nisan 2022 tarihinde sınıf öğretmenleri tarafından tamamlanmıştır. Ancak 2021-2022 eğitim öğretim yılında bilim ve sanat merkezlerine öğrenci seçme ve yerleştirme süreci resim ve müzik yetenek alanı ön değerlendirme uygulamaları okul ortamında ilk kez gerçekleştirilmiş olup aday gösterilen öğrencilerin yüksek yararı düşünülerek çeşitli nedenlerle uygulamaya giremeyen ve uygulaması yarım kalan öğrenciler için 09-10 Mayıs 2022 tarihlerinde 8.00-17.00 saatleri arasında sistem tekrar açılacaktır.

Belirtilen tarih ve saat aralığında aday gösterilen öğrenciler sınıf öğretmenleri tarafından http://meb.ai/bilsem adresinden uygulamaya alınabilecektir.

 

Söz konusu sürecin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için gerekli duyurunun ilinizdeki tüm ilkokullara yapılması hususunda; Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Kemal Varın NUMANOĞLU Bakan a. Genel Müdür

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.