Kimler Seyahat İzni Alamayacak?

Kimler Seyahat İzni Alamayacak?

Kamuajans.com – Koronavirüs pandemisiyle mücadele kapsamında normalleşme sürecine girdiğimiz bugünlerde illerarası seyahatler kontrollü olarakta olsa başladı.

Yaklaşık 2 buçuk aydır sürdürdüğümüz koronavirüs mücadelesinde nihayet durum iyiye gitmeye başladı. Vaka ve ölüm oranlarının düştüğü bugünlerde Sağlık Bakanı ve Koronavirüs Bilim Kurulu arasında yapılan görüşmede vatandaşların şehirlerarası seyahatleri izne bağlı olarak başlatılmıştı.

Koronavirüs ile mücadele vatandaşların bilgi sahibi olması ve pandemi sürecindeki taleplerine tek elden ulaşması için hizmete açılan Hayat Eve Sığar uygulaması hizmete açılmıştı. Uygulamaya eklenen yeni buton ile seyahat izinleri artık uygulama içerisinden talep edilebilecek. Uygulamadan seyahat iznine başvuranların taleplerine olumlu yanıt verildiği takdirde kod verilecek. Seyahat izninden yararlanamayacak kişilere ise kod verilmeyecek. İşte kod alamayacak kişiler;


---* Sadece test sonuçları pozitif olanlar,

---* Pozitif birisiyle temaslı olanlar

---* Evde izlemde olması gereken kişilere HES kodu verilmeyecek. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.