Kalp Krizini Haber Veren Tişört Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Kalp Krizini Haber Veren Tişört Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Kamuajans.com - Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliğiyle bu yıl ilki düzenlenen Türkiye Tasarım Haftası/Design Week Turkey konferanslar, dünyaca ünlü sergilerle Ar-Ge ve inovasyon odaklı tasarımlarla geleceğe de ışık tutuyor.

Kamuajans.com - Türkiye Tasarım Haftası'na katılan Türk tasarımcı Ezra Çetin, TÜBİTAK desteğiyle, kalp krizi gibi hastalıkların bir hafta öncesinden anlaşılmasını sağlayan akıllı tişört tasarladıklarını, ürünün 2017'de satışa çıkacağını belirtti.


Bir hafta öncesinden

Etkinlikte konuşan Türk tasarımcı Ezra Çetin, "TÜBİTAK MARTEK desteğiyle Türkiye'de bir ilk olarak kalp krizi gibi hastalıkların bir hafta öncesinden anlaşılmasını sağlayan akıllı tişört tasarladıklarını ve bu ürünün 2017'de satışa sunulacağını söyledi. 25 ülkede aralarında Lady Gaga, Taylor Swift gibi şarkıcıların da olduğu pek çok kişiyi giydiren Finlandiyalı tasarımcı Minna Parikka da konuşmasında, "Herkesi mutlu etmeyin, sıra dışı olun. Başarı için iyi bir ekip, ürün kimliği ve müşterilerle duygusal bağ şart. Sosyal medya da anahtar konumda" diye konuştu.


İlk yerli taksiyi tasarladı

Türkiye Tasarım Haftası'nda sergilenen Gemi-Yat Tasarım Yarışması birincisi Nurullah Taşkıran imzalı'Taqua Deniz Taksi' yatırımcısıyla buluşursa Türkiye'nin ilk yerli üretim deniz taksisi olacak. Taqua Deniz Taksi, engellilere uygun ve modern insanın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tasarlandı.

Akşam

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.