Gazi Sayılmak İçin O Şart Değişiyor

Gazi Sayılmak İçin O Şart Değişiyor

KamuAjans.Com-Vatan savunmasında vücut fonksiyonlarından bir kısmının kaybına sebebiyet veren yaralanmalar sonucunda gazilik makamı ile ödüllendirilen askeri personeller başta olmak üzere tüm vatandaşların gazilik şartlarında değişikliğe gidiliyor.

Vatan savunmasında görev almış kim olursa olsun bu savaş sonrasında vücut fonksiyonlarından kayba uğrayan kişilere verilen makam gazilik hakkında devlet düzenlemeye gidiyor.15 temmuz darbe girişiminde halkın iman gücüyle sindirdiği hainlerine karşı canını sakınmayan halkımız ölüm ve yaralanmalar ile sonuçlanan bu sürecin sonunda hükümet tarafından şehitlik ve gazilik makamında değerlendirileceği ve gazi ve şehit haklarından yararlanacaklarını bildirmişti.

Daha önce sivil halkın gazi olabilmek için belirlenen vücudun %40 fonksiyon kaybı kuralını değişecek olan hükümet bu oranı aşağı çekmeyi planlıyor.15 temmuz darbe girişimi sonrası yapılacak değişiklik ile bu vatandaşlara gazilere verilen tüm hizmetlerin verileceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.