Cumhurbaşkanı Erdoğan : Ne yaptığımızı, niçin yaptığımızı biliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan : Ne yaptığımızı, niçin yaptığımızı biliyoruz

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, herkesi yatırıma, üretime ve istihdama davet etti. Ne yaptığımızı niçin yaptığımızı biliyoruz mesajı verdi.

Doların sert düşüşü sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, kararlı mesajlarına devam ediyor. Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan, Nasıl yapacağımızı biliyoruz. Nereye gittiğimizi biliyoruz. Nereye ulaşacağımızı biliyoruz dedi.

İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları :

Döviz kurunu, serbest piyasa ekonomisi kuralları içerisinde ülkemizin gerçeklerine uygun, öngörülebilir, sürdürülebilir bir seviyeye getirmek için açıkladığımız program etkisini göstermiştir.

Milletimiz bu programdaki tedbirleri ve kararlı duruşumuzu takdirle karşılamış, benimsemiş; piyasalar da buna uygun adımları atmıştır. Hazine ve Maliye Bakanlığımız ve ilgili kurumlarımız paketteki hususların detaylarını kamuoyuyla ve taraflarla paylaşmaya başlamışlardır.

Kurun dengeye oturması sadece bankada parası olan vatandaşımızı değil üretimden enflasyona ekonominin her alanını ilgilendiren olumlu bir gelişmedir. Aynı şekilde ihracatçının önünü görebilmesini sağlamak da tüm ekonomiye müspet yönde etki edecektir.

Kazanan sadece bankada parası olan veya ihracat yapan değil ülkemizin tamamıdır, 84 milyonun her bir ferdidir. Herkesi yatırıma, istihdama, üretime, ihracata davet ediyor, ülkemizi cari fazlayla büyütme kararlılığımızı tekrarlıyoruz.

Altını çizerek söylüyorum:Ne yaptığımızı biliyoruz. Niçin yaptığımızı biliyoruz. Nasıl yapacağımızı biliyoruz. Nereye gittiğimizi biliyoruz. Nereye ulaşacağımızı biliyoruz."

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.