Covid-19 Biyolojik Silah Mı? Koronavirüs Aslında Nedir?

Covid-19 Biyolojik Silah Mı? Koronavirüs Aslında Nedir?

Kamuajans.com – Çin Halk Cumhuriyeti'nin Wuhan kentinde ilk olarak 1 kişide görülen daha sonrasında tüm şehri kısa sürede de tüm Çin'i etkisi altına almıştı. Bir kaç ay içerisinde de Dünyanın 140 tan fazla ülkesinde görülmeye başlayan Covid-19 virüsünün etkisi devam ediyor.

Çin'de görüldükten sonra kısa sürede neredeyse tüm dünya ülkelerinde görülmeye başlanan Covid-19 virüsünün ortaya çıkışı konusunda ilk zamanlar Çin'in yemek kültürü kaynaklı olduğu düşünülmüştü. Çin'de sevilerek tüketilen yarasa çorbasından dolayı ortaya çıktığı söylentisi ortaya atılmıştı. Bilindiği üzere yarasa bünyesinde onlarca virüsü bulunduran bir hayvan olarak dikkat çekiyor.

Yemek kültüründe yarasa, köpek ve böcek gibi değişik canlılar bulunan Çin'in bu yemek kültürü her zaman tartışma konusu olmuştu. Wuhan kentinde bir pazarda satıldığı belirtilen bu canlıların sağlıksız ortamda satışı görüntülenmişti. Bu söylemler her ne kadar çok fazla dillendiriliyor olsada henüz virüsün kaynağı kesin olarak bilinememektedir.

Bazı stateji uzmanlarına göre ise üst akıl denilen kitlelerin çıkardığı savaşın aracı olan Kovid-19 dünya nüfusunun azaltılması yönünde proje olarak ortaya atıldığı yönünde görüş var. Dünyanın devi diye nitelendirilen ABD, Çin ve Rusya gibi ülkelerinde bu virüsten muzdarip olması ülkelerin kitle savaş aracı olması olasılığını her ne kadar azaltsada bilim insanları virüsün laboratuvar ortamında üretilmiş olabileceği düşüncesi hakim.

Nature Medicine dergisinde yayımlanan araştırmada, Kovid-19 ile ilgili ortak genom dizisi verilerinin ve benzeri virüslerin kapsamlı bir şekilde analiz edildiği, çıkan sonuçların virüsün yapay olarak veya laboratuvar ortamında üretildiğine dair hiçbir belirti göstermediği bildirildi.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.