65 Yaş Üstü Yaşlılara İftarlık Dağıtımı Yapılacak Mı?

65 Yaş Üstü Yaşlılara İftarlık Dağıtımı Yapılacak Mı?

Kamuajans.com – Tüm Dünya'da olduğu gibi ülkemizde de yükselme trendinde olan koronavirüs pandemisinin artışını engellemek için bir takım tedbirler alınmıştı.

Koronavirüs pandemisinin artışını engellemek süreci zamana yayarak ölüm oranlarının ve vaka sayısının azalmasını hedefleyen yetkililer bu kapsamda bazı tedbirler almaya devam ediyor. Son olarak geçen haftasonu sokağa çıkma yasağı getiirlmişti. Haftasonu sokağa çıkma yasağı öncesi yaşanan görüntüler herhangi bir sokağa çıkma yasağının gelmesi durumunda yaşanacak izdihamı ortaya serdi.

Yaklaşan 11 ayın sultanı Ramazan'a sayılı günler kala her yıl belirli yerlere kurulan yoksul ve ihtiyacı olan kişilerin faydalandığı iftar çadırları bu yıl kurulmamasına karar verildi. İftar çadırlarının kurulmaması Ramazan'da oruç tutacak yoksul ailelerinde mağduriyetine sebep vereceğini düşünen yetkililer bu kapsamda 65 yaş ve üstü ihtiyaç sahiplerine iftarlık dağıtma kararı verdi.

Bu kapsamda yapılan açıklama;


AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam “Ramazanda da vatandaşlarımızı unutmuyoruz. Hazırlıklarımız başladı. Mahalle başkanlarımız aracılığıyla iftar yemekleri yapacağız. Özellikle 65 yaş üzeri vatandaşlarımıza götüreceğiz. Kapılarına bırakacağız. Bu ramazan kalabalık iftar sofralarında buluşamasak da yemeklerimizle evlerindeki sofralarında olacağız. Ayrıca şu anda kadın teşkilatlarımız evde yaptıkları ekmekleri ‘Ekmeğimi paylaşıyoruz’ etkinliği kapsamında mahallesinde bulunan ve sokağa çıkamayan vatandaşlarımıza dağıtıyor” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.