Hava Durumu

MEB harekete geçti ve Milli Eğitim Bakanlığı resmen duyurdu! 7 güne uzatıldı...

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika kararı! MEB harekete geçti ve yeni karar resmen duyuruldu. 5 gün yapılacaktı. Ancak MEB tarafından yapılan açıklamada hafta sonunun da ilave edilmesi ile 7 güne uzatıldığı bildirildi. Milli Eğitim Bakanlığı bu kararı yoğun talep nedeni ile aldı. Bakanlık tarafından detaylar paylaşıldı.

Haber Giriş Tarihi: 29.11.2021 13:34
Haber Güncellenme Tarihi: 29.11.2021 15:34
https://www.kamuajans.com/
MEB harekete geçti ve Milli Eğitim Bakanlığı resmen duyurdu! 7 güne uzatıldı...

Milli Eğitim Bakanlığı son dakika olarak duyurdu. 2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci ara tatilinde öğretmenlerin mesleki çalışmaları planlandığı gibi uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirildi. Süreleri 40 ila 180 dakika arasında değişiklik gösteren 16 farklı eğitim içeriğine EBA platformu üzerinden erişim imkânı sağlandı.

Beş gün planlanan eğitimlere yoğun talep geldi. Bu nedenle hafta sonu da dâhil edilerek süre, yedi güne uzatıldı.

Bir haftanın sonunda öğretmenlerin 679 bin 386’sı en az bir eğitim içeriğini tamamlayarak sertifika aldı. Bazı öğretmenler, kendi istekleriyle birden çok eğitime katıldı. Böylelikle 15-21 Kasım tarihleri arasında tamamlanan toplam sertifikalı eğitim sayısı 886 bin 233’e yükseldi.

Eğitimlere gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğunu belirten Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Öğretmenlerimiz için ara tatilde 5 gün eğitim planlamıştık. Talep nedeniyle bu süre yetmedi. 5 günlük eğitimleri 7 güne uzattık. Öğretmenlerimizin mesleki gelişimi bizim en önem verdiğimiz konular arasında yer alıyor. Bu nedenle 20’ncisini 1-3 Aralık tarihlerinde gerçekleştireceğimiz Millî Eğitim Şûrası’nda da ele alacağımız 3 ana konudan birini de "öğretmenlerin mesleki gelişimi" olarak belirledik. 1 milyon 200 bin öğretmenimizin ihtiyaç ve ilgi duyduğu her konuda eğitim programlarıyla onlara destek olmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.