Hava Durumu

2023'ün İlk Kabine Toplantısı Bugün! İşte Gündemdeki Maddeler

Kabine toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanacak. Kabine toplantısındaki gündem maddeleri ve konuşulacak konular neler?

Haber Giriş Tarihi: 09.01.2023 10:35
Haber Güncellenme Tarihi: 23.01.2023 17:38
https://www.kamuajans.com/
2023'ün İlk Kabine Toplantısı Bugün! İşte Gündemdeki Maddeler

2023 yılının ilk kabine toplantısı bugün gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak olan Kabine Toplantısı'nda konuşulacak olan gündem maddeleri belirlendi.

EYT'NİN DETAYLARI NETLEŞECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT açıklamasında yaş şartı aranmayacağını, prim ödeme gün sayısı ve sigortalılık yıl süresini tamamlayan yaklaşık 2 milyon 250 bin vatandaşın yapılan düzenlemeden faydalanacağını müjdelemişti.

Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yapılacak kabine toplantısı sonrasında EYT ile ilgili ayrıntıları açıklaması ve düzenlemenin yürürlüğe gireceği tarihle alakalı bilgi vermesi bekleniyor.

SÖZLEŞMELİLERE KADRO

Sözleşmelilere kadro düzenlemesi konusunda ise AK Parti'nin hazırladığı yasa teklifinin Meclis Başkanlığı'na sunulması bekleniyor. 400 binden fazla sözleşmeli personelin kadroya geçmesi söz konusu. Kadroya geçenler, 1 yıl aday memur olacak.

7. YARGI PAKETİ

Konutlarda hakim kararı olmadan haciz işlemi yapılamaması ile kira, ortaklığın giderilmesi, kat mülkiyeti ve komşu hakkıyla ilgili uyuşmazlıkların zorunlu arabuluculuk kapsamına alınması gibi konularda önemli düzenlemeleri içeren 7. Yargı Paketi de bugünkü kabinenin gündem maddelerinden biri.

EKONOMİ VE ENFLASYONLA MÜCADELE

Kabinenin bir diğer gündem maddesi ise son zamanlarda düşüşe geçen enflasyon ve içinde bulunulan şuanki ekonomik şartlar olacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.