Tekirdağ Belediyesi yeni personel alımları yapacak! Alım şartları ve kadrolar detaylarda...

Tekirdağ Belediyesi yeni personel alımları yapacak! Alım şartları ve kadrolar detaylarda...

Kamu kurumlarına personel alımları devam ediyor. Tekirdağ Belediyesi yeni yayımladığı ilanda bünyesindeki eksikliği gidermek üzere yeni personel alımlarının olacağını duyurdu.

Tekirdağ Belediyesi yayımlanan ilana göre farklı kadrolarda yeni personel alımları yapacak. Alımları için hem genel şartları hem de kadrolara göre özel şartları belirten Tekirdağ Belediyesi personel alımlarda kadrolara göre KPSS şartının aranacağını da belirtti. Açıktan atama yöntemi ile alınacak olan personellerin ise 657 sayılı devlet memurları kanununa göre 59 kontenjan ile alınacağı belirtildi. İşte detaylar…

Tekirdağ Belediyesi personel alımı yapıyor!

Yayımlanan son ilana göre Tekirdağ Belediyesi yeni personel alımları yapacak. Kamu kurumlarında çalışmak isteyen kişilere yeni bir fırsat olacak olan Tekirdağ Belediyesi personellerini farklı kadrolarda ve genel şartlar olarak 657 sayılı devlet memurları kanununa göre alacağını belirtti. Bu kanuna göre adayların genel şartları T.C. vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, adli sicilinde belirtilen suçların olmaması, işe girdiği kadrodaki görevlerini yapmaya engel özrünün olmaması, erkekler için asker ile ilişiği olmaması gibi şartlar belirtildi.

Tekirdağ Belediyesi belirtilen ilanında adayların VHKİ, Tahsildar ve İtfaiye eri kadrolarında alımlarının olacağına dikkat çekti. Bununla beraber başvuruların 30.10.2023-03.11.2023 tarihleri arasında ve mesai saatleri içerisinde istenilen belgelerle beraber yapılması gerektiğini de belirtti.

Özel şartlar neler?

İtfaiye Eri kadrolarına başvuru yapacaklar için 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15/A maddesinde yer alan özel şartlara göre, İtfaiye Eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg’dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri Belediyemizce yapılacaktır.

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrolarına başvuru yapacaklar için, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek.

Detaylı bilgiler için kurumun sayfasındaki ilan incelenebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum