Meteoroloji uzmanları yeni haftanın raporunu yayımladı! Hava sıcaklıkları artacak!

Meteoroloji uzmanları yeni haftanın raporunu yayımladı! Hava sıcaklıkları artacak!

Meteoroloji uzmanları tarafından açıklanan son hava tahmin raporlarına göre batı bölgesinde birçok ilde sıcaklıklar mevsim normallerinde yer yer normaller üzerinde seyredecek. Bununla beraber bazı bölgeler için kar yağışı da olacak.

Meteoroloji uzmanlarının son günlerde yayımladığı hava tahmin raporları çok daha sıklıkla takip edilmeye başlandı. Bir haftadır yurt genelinde olan sağanak yağışlar ve olumsuz hava koşulları sebebi ile sel ve diğer olumsuz etkiler ile karşılaşıldı. Birçok il ve ilçede okullar tatil edildi. Uzmanlar tarafından yayımlanan son hava tahmin raporlarına göre özellikle batı bölgelerinde sıcaklıklar mevsim normallerinde seyredecek. İşte tüm detaylar...

Meteoroloji uzmanlarından alınan yeni bilgilere göre;

Meteoroloji uzmanları yayımladığı son hava tahmin raporlarında Ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıklarının Çarşamba gününden itibaren artarak mevsim normalleri civarına, batı kesimlerde mevsim normallerinin üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. Ancak haftanın ilerleyen günlerinde soğuk hava dalgısı yurt genelinde yine etkisini göstermeye başlayacak. Meteoroloji yayımladığı haritada pazar günü İstanbul dahil birçok şehirde kar yağışı beklendiğini belirtti. Birçok ilimizde özellikle batı bölgelerinde mevsim normallerinde seyredecek hava görülecekken birçok ilimiz içinde kar yağışı uyarıları yapıldı.

O Valilik okulların tatil kararını duyurdu!

Olumsuz hava koşullarından etkilenerek okulların tatil edildiği bir il de Zonguldak oldu. Zonguldak valisi yaptığı açıklamalarda; "Kuvvetli yağış ve fırtınadan olumsuz yönde etkilenen Kdz. Ereğli ilçe genelinde 21 Kasım 2023 Salı günü ile 22 Kasım 2023 Çarşamba günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime iki gün süreyle ara verilmiştir. Kdz. Ereğli ilçemizde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 21-22 Kasım 2023 tarihlerinde iki gün idari izinli sayılacaktır" ifadeleri ile yarın da dahil olmak üzere okulların tatil edildiğini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.