Elon Musk son paylaşımında Türkiye'ye gelmeyi heyecanla beklediğini belirtti! Yatırım fırsatlarını değerlendireceğim dedi!

Elon Musk son paylaşımında Türkiye'ye gelmeyi heyecanla beklediğini belirtti! Yatırım fırsatlarını değerlendireceğim dedi!

Cumhurbaşkanı, Dünyanın en büyük teknoloji festivali TEKNOFEST’e Elon Musk davet etti. Elon Musk, olumlu bakarken gelecek yıl yapılması planlanan TEKNOFEST’e yatırım fırsatlarını görüşmeyi heyecanla beklediğini dile getirdi...

X sosyal medya hesabında paylaşımda bulunan Elon Musk, Türkiye’nin en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’e ile ilgili video paylaşarak, yarışmaya katılan takımları tebrik etti. Türkiye’ye gelerek yatırım fırsatlarını değerlendirmeyi heyecanla beklediğini dile getirdi.

Elon Musk TEKNOFEST’e davet edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta içerisinde katılmış olduğu New York’ta ikili görüşmelerde, Dünyanın en büyük teknoloji festivali TEKNOFEST’e Elon Musk davet etti. Elon Musk, Erdoğan’ın bu davetini olumlu şekilde değerlendirdi. Musk, gelecek yıl yapılması planlanan TEKNOFEST’e katılım sağlayarak yatırım fırsatlarını görüşmeyi heyecanla beklediğini dile getirerek, X sosyal medya hesabında paylaşımda bulundu. Elon Musk, Türkiye’nin en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’e ile ilgili video paylaşarak, yarışmaya katılan takımları tebrik etti.

Elon Musk davete yanıt verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta içerisinde Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kurulu’na katılmak için New York gitti. New York’a ikili görüşmeler yapan Erdoğan’ın ikili görüşmeler yapmış olduğu önemli isim Elon Musk oldu.

Yapılan bu görüşmeler sırasında Elon Musk’u Türkiye’nin uzay programı kapsamında atılan ve atılacak adımlar kapsamını daha fazla genişletmek adına SpaceX ile iş birliği yaparak yeni imkanların doğabileceğini dile getiren Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Elon Musk’u TEKNOFEST’e davet ettiği açıklandı.

Bu kapsamda da Erdoğan, X sosyal medya platformundan Elon Musk’un twitini alıntılayarak “Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’te seni de görmekten memnuniyet duyacağız” diyerek Elon Musk’un twitine yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elon Musk’la gerçekleştirecekleri iş birliği kapsamında, hem ülke adına hem de insanlığa birçok alanda büyük katkı sağlayacağına inandığını ifade etti.

Bu durumda da gelecek yıl yapılması planlanan en büyük teknoloji festivali TEKNOFEST’e Elon Musk’un katılacağı duyruldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.