Hava Durumu

Bakan Selçuk , Dijital Öğretmen Akademisi Açılış Konferansına Katıldı

SODİMER Dijital Öğretmen Akademisi Açılış Konferansı Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 18:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 20:58
https://www.kamuajans.com/
Bakan Selçuk , Dijital Öğretmen Akademisi Açılış Konferansına Katıldı

SODİMER Digital Akademisi'nin çalışmalarına ilişkin değerlendirmede bulunan Bakan Selçuk, "Bugünlerde yeni bir dönüm noktasındayız ve SODİMER Dijital Öğretmen Akademisi olarak ortaya koyduğunuz bu akademi ve çalışmalarınız gerçekten ihtiyaç duyduğumuz çalışmalar. Türkiye'de bu çalışmaların sayısının giderek artması gerekiyor. İşin amacına uygun olarak bütün projelerin destekçisiyiz." dedi.

Törende konuşan Bakan Ziya Selçuk, Kovid-19 salgını sürecinde Bakanlığın faaliyetlerini öğretmenlerle paylaşarak bu süreçte öğretmenlerin büyük bir iş başardığını ifade etti. 

 

EBA ve EBA TV platformları aracılığıyla dünyada fark yaratan bir süreç yürüttüklerinin altını çizen Selçuk, EBA Radyo çalışmalarının sürdüğünü ve ilerleyen süreçte EBA Radyo'nun da yayın hayatına başlayacağını açıkladı. 

 

Bakan Selçuk, aynı zamanda yaşanılan süreç koşullarını değerlendirerek SODİMER Dijital Öğretmen Akademisi'nin çalışmalarıyla ilgili paylaşımda bulundu: "Bugünlerde yeni bir dönüm noktasındayız ve sizin SODİMER Dijital Öğretmen Akademisi olarak ortaya koyduğunuz bu akademi ve bu akademinin çalışmaları, gerçekten ihtiyaç duyduğumuz çalışmalar ve Türkiye'de bu çalışmaların sayısının giderek artması gerekiyor. İşin amacına uygun olarak da bütün projelerin biz de elbette destekçisiyiz." 

 VİZYON 2023 BELGESİ HEDEFLERİ

Konferansın son bölümünde öğretmenlerin görüşlerini alan Bakan Selçuk, öğretmenlerden gelen soruları da yanıtladı.

 

Öğretmenlerin atama, tayin, özlük ve sosyal haklar, meslek kanunu ile ilgili sorularına ve süreç koşullarına değinen Selçuk, çalışmaların özenle sürdürüldüğünü ve Vizyon 2023 Belgesi'nde ortaya konan hedeflere ulaşmak için yoğun şekilde çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.