Diyanet Personeli Kuran Kursu Hizmetiçi Eğitimleri Ertelendi

Diyanet Personeli Kuran Kursu Hizmetiçi Eğitimleri Ertelendi

Diyanet Personeli - Diyanet İşleri Başkanlığı 2004 yılından beri Hizmet İçi Eğitim Kursları düzenliyor. Diyanet Hizmetiçi Kurslarının bu yılda devam edeceği açıklanmıştı. Sendikalar hizmet içi kurslarına katılımı sağlanacak gruplar konusunda eleştirilerini bildirmiş ancak Diyanet İşleri Başkanlığı geri adım atmamıştı. 2014 yılındaki genelgeye göre Camilerde görev yapan din görevlileri Kur'an Kursu görevlileri bu eğitimlere katılacaktı.

  Diyanet İşleri Başkanlığının tertiplediği Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kurslarına (C- D grubu) cami görevlileri ile hafız olan cami görevlilerinin Eğitim Merkezleri ile Diyanet İşleri Başkanlığının belirlediği illerde ve Kur’an kursu öğreticilerine ve hafız olmayan D grubu cami görevlilerine  'Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu' eğitimlerine devam edileceğini bildirmişti. 

Diyanet İşleri Başkanlığı yayınladığı bir bildiri ile B, C ve D grubu camilerde görev yapan imam ve müezzinlere yönelik  'Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursları' 3 ay tehir edildi.

  Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde sürdürülen eğitimlerin durdurulmasının gerekçesi olarak da sözleşmeli 5 bin İmam-Hatipe 3 aylık Hizmet İçi Eğitim Kursu verilmesi gösterildi.

   Diyanet İşleri Başkanlığı şubat ayının başından itibaren Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kurslarına B grubu camilerde görev yapan imam ve müezzinleri de dahil edecek. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.