Başkanlık Teklifi Ne Zaman Meclis'te Olacak?

Başkanlık Teklifi Ne Zaman Meclis'te Olacak?

Kamuajans.com - AK Parti'de Afyon kampının ardından yeni anayasa teklifinin Meclis'e gönderilmesi için geri sayım başladı. Başbakan Yıldırım'ın, son rötuşlar için partisinin hukukçu kurmaylarının yanı sıra, başta MHP lideri Bahçeli olmak üzere muhalefetle de dirsek temasında bulunması planlanıyor.

Kamuajans.com - Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak kabine toplantısında da konu ele alınacak.Teklifin kasım ayı başında Meclis'e sunulması, 2017 başında Genel Kurul'a getirilmesi hedefleniyor. İlkbaharda da referandum sandıklarının kurulması öngörülüyor. AK Parti "tam başkanlık" teklifiyle yeni anayasayı gündeme getirecek.


Üniter yapı korunacak

Broşür ve kitapçıklarla, AK Parti'nin neden başkanlık sistemini hedeflediği, nasıl bir yapı oluşacağı, tek tek anlatılacak. Özellikle, "eyalet -federatif yapı", endişelerine yer olmadığı, teklifteki ifadelerle vatandaşlara aktarılacak.

Akşam

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.