Yasalar Tavizsiz İşletilmeli

Yasalar Tavizsiz İşletilmeli

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu tarafından hazırlanan Sağlıkta Şiddet Yasası'nın Genel Kurul’da tüm partilerin onayıyla kabul edilmesinin ardından Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, konuyu değerlendirdi.

Sözlü ve fiziksel şiddetin sağlık çalışanlarını en çok mağdur eden konulardan olduğunu dile getiren Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, şiddetin önlenmesi için yasaların tavizsiz işletilmesi gerektiğini vurguladı.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Yasanın yeni şiddet olaylarının önüne geçmesini temenni ediyoruz. Yıllardır fedakar sağlık çalışanlarımızın korunması için şiddet yasasının çıkarılması gerektiğini söylüyorduk. Mücadelemiz sonuç verdi ve mecliste grubu bulunan 5 partinin onayıyla Sağlıkta Şiddet Yasası onaylandı. Bu konuda emeği geçen başta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve milletvekilleri olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Sağlık-Sen olarak uzun süredir "Sağlıkta Şiddet Yasası" noktasında mücadele verdiklerini söyledi. "Her koşulda insan sağlığı için mücadele eden sağlık çalışanlarımıza şiddet, artık cezasız kalmayacak" diyen Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, "Başta Milletvekillerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Farklı unvan ve branşlarda, görevi başında şiddete uğrayarak vefat eden sağlık çalışanlarını rahmetle ve minnetle yâd ediyoruz. 5 partinin ortak teklifiyle kabul edilen sağlıkta şiddet yasasının, yeni Ersin Arslan’ların önüne geçmesini temenni ediyoruz" dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.