Üniversite Hastanesi Çalışanları İçin Önemli Karar

Üniversite Hastanesi Çalışanları İçin Önemli Karar

Kamuajans.com - Üniversite Hastanesinden ayrılmak için mazeret sunduğu halde bu yer değişikliği talebi uygun görülmeyen hastane personeli sağlık teknisyenin bu durumu karşısında başvurduğu Türk Sağlık-Sen’in açtığı dava diğer üniversite hastanesi çalışanlarına emsal teşkil edecek.

 Türk Sağlık-Sen’in açtığı dava sonrasında mahkeme, sağlık mazereti nedeniyle Üniversite Hastanesinden muvafakat isteyen görevli sağlık teknisyeninin talebinin red edilmesi işlemini iptal etti.

Kırıkkale İdare Mahkemesi verdiği kararda annesi Ankara'da yaşayan ve engelli olan, sağlık teknisyeninin annesinin günlük yaşamını sürdürebilmesi için kendisinin bakım ve desteğine ihtiyacı olduğundan dolayı Sağlık Bakanlığı’na geçmek için muvafakat istediği kaydedildi. 

İdarenin bu talebi reddetmesinin hukuka aykırı olduğuna hükmeden mahkeme red işlemini iptal etti. Muvafakat verilmesi gerektiğine hükmetti. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.