Sağlık Bakanlığı Görev Tazminatı Yazısı

Sağlık Bakanlığı Görev Tazminatı Yazısı

Bilindiği üzere 6245 sayılı Harcırah Kanunu’ nun 2562 sayılı kanunla değişik 49’uncu maddesinde; "Asli görevleri gereği, memuriyet mahalli dışında ve belirli bir görev bölgesi içinde fiilen gezici olarak görev yapan memur ve hizmetlilere gündelik ve yol giderleri yerine Hazine ve Maliye Bakanlığınca vize edilen cetvellere göre seyyar görev tazminatı verileceği” hükmü yer almaktadır.

Sağlık Bakanlığı 2020 yılı seyyar görev tazminatı verilecek unvan ve pozisyon dağılım ile adam gün sayısı Hazine ve Maliye Bakanlığına vize edilmek üzere gönderilmiş olup Ek:l’de yer alan cetvellerin vize işlemleri 01.01.2020- 31.12.2020 tarihleri arasında geçerli olmak üzere vize edilmiştir.

Söz konusu seyyar görev tazminatı ödemelerinde ekte yer alan açıklamalara uyulması ve cetvellerde belirtilen adam/ gün sayısının aşılmaması hususunda;

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

e- imzalıdır.

Dr. Abdul vahit SÖZÜ ER

Bakan a.

Başkan

 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.