Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. İki hafta içinde başlanacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. İki hafta içinde başlanacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. İki hafta içinde başlanacak!

Bakan Koca, depremin en büyük yıkımı neden olduğu Hatay'da yapımı 2 ayda tamamlanan Defne Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. Yatan hastalarla ve sağlık personeliyle bir araya gelen Bakan Koca, hastanede 2 hafta içinde cerrahi operasyonlara başlanacağını bildirdi.

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 24 Mart'ta Defne ilçesi Bostancık Mahallesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından temeli atılan, Defne Devlet Hastanesi 2 aylık gibi kısa bir sürede tamamlandı. 28 bini kapalı, 79 bin metrekare alanda ağır çelik yapı tekniği ile modüler duvar sisteminin kullanıldığı hastanenin 300 yatağı, 36 polikliniği bulunuyor. Ayrıca hastanede 51 yoğun bakım, 41 acil müşahede yatağı, 11 ameliyathane, yoğun bakım, diyaliz, endoskopi, kolonoskopi, MR, tomografi, ultrason görüntüleme üniteleri ve diş polikliniği de yer alıyor. 256'sı hekim bin 44 sağlık çalışanı hastanede görev yapıyor.

İLK GÜNDEN İLGİ YOĞUNLUĞU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretinin ardından 3 gün önce hasta kabulüne başlayan hastaneye Hataylıların ilk günden ilgisi yoğun oldu. Hastaların ağırlıklı olarak, dahiliye, çocuk sağlığı, kadın doğum ve ortopedi bölümlerine başvurdukları görüldü.

BAKAN KOCA'NIN 'DEFNE DEVLET HASTANESİ' PAYLAŞIMI

Bakan Koca paylaşımında, "Defne Devlet Hastanesi'nde yatan hastalarımızı ziyaret ettik. Hastalarımızın durumu gayet iyi. Sağlık hizmetlerinden memnunlar. 2 hafta içinde cerrahi operasyonlar da başlayacak." ifadelerini kullandı. (İHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.