Durmuş'tan Döner Sermaye Açıklaması

Durmuş'tan Döner Sermaye Açıklaması

Kamuajans.com - Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, döner sermaye adaletsizliğinin sağlık çalışanlarını giderek mağdur ettiğini belirtti.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Sağlık çalışanlarının yüzde 70’i döner sermaye sisteminden payını alamıyor. Bu adaletsizlik çalışma barışına zarar veriyor. Emeğinin karşılığını alamayan sağlık çalışanlarının memnuniyetinden bahsedemeyiz” dedi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Döner sermaye sistemi sağlık çalışanlarının emeğini sömürüyor. Döner sermaye yönetmeliği adalet dağıtması için oluşturulmuştu ama bugün sağlık çalışanlarının emeğinin karşılığını vermiyor. Yıllardır insanımız için en kutsal görevi yapan insanların alın terinin karşılığını alamaması kabul edilebilir değildir. Yetkililer bir an önce adalet dağıtan sistemi hayata geçirmeli. Eğer sağlık çalışanının memnuniyetinin artması isteniyorsa çalışanların emeğinin karşılığı güvence altına alınmalı” dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.