Devam Eden Tüm Eğitimler Durduruldu

Devam Eden Tüm Eğitimler Durduruldu

Kamuajans.com - Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 80118214/ sayılı Eğitimlerin Durdurulması konulu resmi yazı yayınlandı.

Genel Müdür Prof. Dr. Ahmet Tekin imzalı resmi yazıda ''Çin Halk Cumhuriyeti'nde ortaya çıkan ve çeşitli ülkelerden bildirimi yapılan Coronavirüs hastalığı (COVID-19) ile ilgili Bakanlığımızca alınan önlemler kapsamında 13 Mart 2020 tarihli ve E.335 sayılı yazımız ile Sağlık Bakanlığı Sertifikalı Eğitim Yönetmeliği hükümlerine göre sertifikalı eğitim alanı olarak belirlenmiş tüm sertifikalı eğitim programlarının düzenlenmesi Bakanlığımızın ikinci bir talimatına kadar durdurulmuştur.

13 Mart 2020 tarihli ve E.335 sayılı yazımızda bu programlardan halihazırda düzenlenmesi için onay verilen ancak henüz başlamamış olan eğitimlerin başlatılmaması, başlamış ve devam eden eğitimlerin tamamlanması, başvurusu bulunan veya yeni başvuru yapılacak eğitim programlarının düzenlenmemesi belirtilmiş ancak sahadan ''başlamış ve devam eden eğitimlerin tamamlanması'' ile ilgili olarak tereddütler hasıl olduğu Bakanlığımıza bildirilmiştir.

Bu çerçevede alınan önlemler ve yapılan yeni düzenlemeler kapsamında; düzenlenmesi için onay verilen, yeni başvuru yapılan ve devam eden tüm sertifikalı eğitimler ile hizmet içi eğitimler Bakanlığımızın ikinci bir talimatına kadar durdurulmuştur. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.