Ayrım Yapmadan Ödemeler Tavandan Yapılmalı

Ayrım Yapmadan Ödemeler Tavandan Yapılmalı

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, kişisel twitter hesabından sağlık çalışanlarına yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, ''Sağlık çalışanlarının herkes alkışlıyor ama yöneticilerden ısrarla beklediğimiz gereğini yapma davranışının her ne hikmetse sürekli olarak uygulanmadığını, ihmal edildiğini görmekteyiz.

YÖK ile Hazine ve Maliye Bakanlığı bu sorunu bir an önce çözmelidir. Ayrıca üniversite hastaneleri yöneticileri de tavandan ek ödeme konusunda hiçbir sağlık çalışanını mağdur etmemeli, adaletsizlik yapmamalıdır.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerde idarecilerin yaptığı gibi çalışanın emeği ve alın teri yok edilmemelidir. Risk ortak ve herkes salgının bulunduğu kurumda olduğuna göre çalışanlar arasında ayrım yapmadan ödemeler tavandan yapılmalı, Yöneticiler hassasiyet göstermelidir

Üniversite Hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarının tavandan ek ödemeleri daha yatırılmamıştır. Neden olarak bürokratik bir gecikmenin ifade edilmesi de ayrı bir sorundur. Malgınla mücadele eden sağlık çalışanların emeğinden daha kıymetli ne vardır ki problem çıkmıştır.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.