2 Hastanenin Klinik, Otel Ve Sosyal Tesislerinde Bazı Kişilerden Ücret Alınmayacak

2 Hastanenin Klinik, Otel Ve Sosyal Tesislerinde Bazı Kişilerden Ücret Alınmayacak

KamuAjans.Com-Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ankara Bilkent Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesine ait klinik otel ve sosyal tesisler bazı kişilerin ücretsiz de yararlanmasına imkan tanıyan Bakanlar Kurulu Kararı yayımlandı.

Bakanlar Kurulu, 2 hastaneye ait klinik otel ve sosyal tesislerden bazı kişilerin yararlanmasını, 4736 sayılı Kanunun 1 inci maddesinin birinci fıkrası hükmünden muaf tuttu. Bu muafiyet, bazı kişilerin söz konusu yerlerden ücretsiz de yararlanabilmesine imkan tanıyor.

Bugün (15/10/2016) yürürlüğe giren Karara göre;

-Türk Silahlı Kuvvetleri, Sahil Güvenlik ve Jandarma Genel Komutanlıklarının askeri personelinden ve emniyet hizmetleri sınıfına dâhil personelden görevleri esnasında veya görevleri sebebiyle yaralananların muayene, tetkik ve tedavileri süresince,

-Terörle Mücadele Kanunu kapsamında yaralananların muayene, tetkik ve tedavileri süresince,

-Uluslararası askeri anlaşma ve protokoller çerçevesinde yıllık kontenjan dâhilinde ücretsiz tedavisi yapılan hastaların muayene, tetkik ve tedavileri süresince

eşleri ile birinci ve ikinci derece kan ve sihri hısımları, Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ankara Bilkent Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesine ait klinik otel ve sosyal tesislerden ücretsiz de yararlanabilecek.

26/9/2016 TARİHLİ VE 2016/9282 SAYILI KARARNAMENİN EKİ - KARAR

MADDE 1- 28/1/2002 tarihli ve 2002/3654 sayılı Kararnamenin eki Karara aşağıdaki madde eklenmiş ve Kararın diğer madde numaraları teselsül ettirilmiştir.

"MADDE 67- Türk Silahlı Kuvvetleri, Sahil Güvenlik ve Jandarma Genel Komutanlıklarının askeri personelinden ve emniyet hizmetleri sınıfına dâhil personelden görevleri esnasında veya görevleri sebebiyle yaralananların, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında yaralanan kişilerin ve uluslararası askeri anlaşma ve protokoller çerçevesinde yıllık kontenjan dâhilinde ücretsiz tedavisi yapılan hastaların muayene, tetkik ve tedavileri süresince, bunların eşleri ile birinci ve ikinci derece kan ve sihri hısımları, Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ankara Bilkent Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesine ait klinik otel ve sosyal tesislerden yararlanmada, 8/1/2002 tarihli ve 4736 sayılı Kanunun 1 inci maddesinin birinci fıkrası hükmünden muaftır."

MADDE 2- Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.