YÖK 13 Maddelik İdari İzin ve Eğitim Genelgesi

YÖK 13 Maddelik İdari İzin ve Eğitim Genelgesi

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Genel Sekreterlik tarafından 73112577-000-E.21113 sayılı 13 Mart 2020 tarihli Duyuru konulu Genelge yayınlandı.

Prof. Dr. Rahmi Er imzalı Genelgede ''DOVID-19 pandemisi dolayısıyla yükseköğretim kurumlarında eğitime 16 Mart 2020 tarihinden itibaren üç hafta ara verilmiştir. Bu bağlamda yapılan görüşmeler neticesinde öncelikli olarak uygulanmak üzere Yürütme Kurulunun 13 Mart 2020 tarihli toplantısında aşağıdaki hususlara karar verilmiştir.

1- Yükseköğretim üst kuruluşlarında Başkan, Başkan Vekili, yürütme kurulu üyeleri, Yükseköğretim Denetleme Kurulu Başkan ve üyeleri, Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcısı, Daire Başkanı, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri ile hukuk Müşaviri hariç olmak üzere 60 yaş ve üzerinde bulunanlar ile hamilelerin, yasal süt izni kullananların, engelli çalışanların, Sağlık Bakanlığının belirlediği dezavantajlı grupların (bağışıklık sorunu olanlar, kanser hastaları, kronik solunum yolu hastaları, obezite ve diabet, kalp damar hastaları, organ nakli olanlar, kronik hastalar) 16 Mart 2020 tarihinden itibaren on iki gün idari izinli sayılmasına,


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.