SGK Uzmanı Erdursun'dan memur zammı açıklaması

SGK Uzmanı Erdursun'dan memur zammı açıklaması

SGK Uzmanı Erdursun'dan memur zammı açıklaması

Mayıs ayı enflasyon verilerinin açıklanmasıyla 5 aylık enflasyon oranı belli oldu. Milyonlarca emekli ve memurun alacağı zam oranları da netleşmeye başladı. İşte detaylar…

MEMUR VE MEMUR EMEKLİLERİ NE KADAR ZAM ALACAK?

5 aylık enflasyon yüzde 15.26 olarak gerçekleşti. Bu rakam milyonlarca memur ve emeklinin zammı için kritik önem taşıyor. Yani işçi emeklisi Haziran'da enflasyon hiç artmazsa yüzde 15.26 zam alacak.

Memur ve memur emeklileri de 2023 yılı için toplu iş sözleşmesine göre ilk altı ay için yüzde 8 ikinci altı ay için yüzde 6 zam ve enflasyon farkını alacak. Böylece memur ve memur emeklisi için son ay hesaba katılmazsa alacakları zam yüzde 7.26 enflasyon farkı olacak.

Haziran ayında enflasyon oranının da açıklanmasıyla birlikte alınacak enflasyon farkı netlik kazanacak.

ERDURSUN ZAM BEKLENTİSİNİ PAYLAŞTI

Ara zam ile ilşkin sosyal medya hesabından açıklam yapan SGK uzmanı Özgür Erdursun beklentisini paylaştı.

Erdursun, "Mayıs ayı TÜİK enflasyonu %0.04 ENAG enflasyonu ise %5.68, TÜİK Haziran enflasyonunu bu oranlarda açıklarsa memura, memur emeklilerine, SSK, Bağ-Kur emeklilerine 1 Temmuz’da ortalama %18.31 zam(enflasyon farkı) verilir… ENAG’a göre ise %43.68 zam verilmesi gerekir! (Refah payı ile TÜİK’in açıkladığı oranların üzerinde zam yazılacağını düşünüyorum.)" Cumhuriyet

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.