Sendikaya İstifalarını Verdiler. Toplu Sözleşme Zamları İptal Oldu!

Sendikaya İstifalarını Verdiler. Toplu Sözleşme Zamları İptal Oldu!

Çukurca Belediyesi'nde işçiler başka bir sendikaya geçtiler ve bu gelişme sonucunda 6 Ağustos'ta imzalanan ek zam protokolü iptal edildi.

Çukurca Belediyesi'nde yaşanan bu olay oldukça ilginç bir gelişmeyi beraberinde getirdi. İşçiler, ek protokol ile maaşlara yapılan zammın uygulanmadığını iddia ederek istifa ettiler. İşçilerin bu talebi doğrultusunda, Hizmet-İş sendikası tarafından imzalanan protokol geri çekildi.

Çukurca Belediyesi'nde, AK Partili yönetim ile Hizmet-İş sendikası arasında 1 Ağustos'ta imzalanan ek protokol, sendikanın talebi üzerine uygulanmadı. Bu protokol, 29 işçiyi kapsıyordu ve işçilerin maaşlarına zam yapılmasını öngörüyordu. Ancak işçiler, 15 Ağustos'ta aldıkları maaşlarında protokolde belirtilen zamın yansıtılmadığını fark ettiler.

Maaşlarının asgari ücretin altında olduğunu gören işçiler, başka bir sendikaya geçtiler ve bu gelişme sonucunda Hak-İş sendikası da 16 Ağustos'ta imzalanan protokolü geri çekti. Çukurca Belediye Başkanı Ensar Dündar ise konuyla ilgili bir açıklama yapmamayı tercih etti.

Kaynak:sagkilpersonelihaber.net

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum