Sağlık-Sene Kayyum Atanmalı

Sağlık-Sene Kayyum Atanmalı

KamuAjans.Com-Sendikamızda toplam 23 ilde paralel örgüt mensuplarının varlığından bahsediliyor.

      2007 Yılında Sağlık sen genel merkezinde Genel Mali Sekreterlik yaptığım dönemde  şube kongreleri yapılırken sendikamızın seçim yönetmeliği gereğince genel merkez yöneticileri şubelerin delege seçimlerine ve kongrelerine gözlemci sıfatıyla bulunur .Şube kongrelerinde divanda görev alır seçimin usul ve esaslarına uygun bir şekilde yapılmasını koordine ederdik.

       Aydın ilimizin şube kongresini yapmak üzere genel merkezden bir arkadaşım ile Aydın iline gittiğimizde şube başkanı bana başkanım ilimizde sıkıntılar var bazı milletvekilleri,başhekimler ,zaman gazetesi temsilcileri yani ilimizde bulunan FETÖCÜLER seçime müdahil oldular durum bıçak sırtı dediğinde ben bu konuyu şube yönetimi ile birlikte gecenin ilerleyen zamanında konuşuruz dedim.

Akşam yemeğinden sonra sendikada üyelerle ve delegelerle usulen yaptığımız toplantının akabinde  konaklayacağımız otele geçtik. Birlikte geldiğim arkadaş ve ben yönetimle vedalaştık odalarımıza geçtikten bir saat sonra bir başka mekan da toplandık ben olayların nasıl cereyan ettiğini sordum onlar bana olayı olduğu gibi anlattılar.

İki blok liste seçime girecek birisi cemaat listesi diğeri bizim arkadaşların listesi seçimden sonra sağlık müdürlüğündeki ve ya başhekimlikteki yetkilere Baki beyin listesini getirmeyen delegelerin yerleri değiştirilecek ve onlara mobbing uygulanılacağı önceden delegelerin tamamına ifade edilmiş dolayısıyla delegeler istemeye istemeye cemaat listesine oy vermek zorunda bırakılacakmış.

Sıkıntı buysa şayet bunu çözerim dedim.Arkadaşların gözleri parladı başkanım nasıl olacak bu iş yoksa biz seçimi kaybedeceğiz dediler.Dedim ki bana yönetime denetime ve disiplin kurularına bağımsız birer aday gösterin dedim. Tamam dediler neyse sabah kongre salonuna geldim baktım benle beraber divan başkanlığına kendilerinden olan bir ismi önerdiler divan başkanlığı oylandı tabi ben divan başkanlığına geçtim kongre başladı gündem maddeleri seçime gelince ben 15 dakika zaman verdim dedim ki yönetim kurullarına aday olacakların bireysel veya listeler şeklinde divan başkanlığına teslim edilmesini istedim kongre salonu karıştı ne oldu dedim?

 Başkanım bağımsız aday olmaz listeler var blok onlar oylanacak kabul etmeyiz dediklerinde insanların seçme seçilme özgürlüğüne müdahale etmek anayasal bir suçtur şayet bağımsız adaylar çıkmaz ise blok liste oylaması yaparız dedim.

Neticede bağımsız adayların dilekçeleri divana gelince baktım.Seçimin blok listeden çarşaf listeye çevirdiğimi ifade ettim kızılca kıyamet koptu olmaz yapamazsın yasal değil falan dedim ki divan başkanı benim seçimin ne şekilde yapılacağı divan başkanın uhdesindedir ben ne yapacağımı size sormam dediğimde bu defa hükümet komserine müdahil olmalarını istediler hükümet komseri zatın da başkan doğru söylüyor seçim usul ve esaslarına göre divan başkanı sorumludur deyince bu defa da  divana dilekçeler yağmaya başladı biz seçimi boykot ediyoruz katılmıyoruz diyerek bende kongre başlarken gerekli sayıya ulaşılmıştır ,kongreye katılanların tamamının oy vermesi gibi bir zorunluluğun olmadığı ifade ettim.O zaman sendikamızda yapılacak paralel operasyonlara imkan vermedim.

       Şimdi gelelim günümüze bu FETÖCÜLERİN  girmediği devlet kapısı ve STK kalmamış tamamına kendilerince  İMAM atamışlar.Sendikamızda toplam 23 ilde paralel örgüt mensuplarının varlığından bahsediliyor. Hal böyle olunca onların teşkilat şemalarına baktığımızda sendikamızın genel merkezinden sorumlu imamları kim ? 15 Temmuzdan bu güne kadar geldiğimiz süreçte henüz 4 ilde paralel operasyonlardan dolayı açığa alınmalar olmuş Niğde,Aksaray,Antep ve Kocaeli şubeleridir. Fakat Aksaray şube başkanı açığa alınıyor ne hikmetse hemen memuriyete döndürülüyor.

Tabi burada sendikanın genel merkezinde kimler var ?

Bu işin bakanlık boyutundaki isimler kimler ?

Sayın bakanımız bundan haberdar olmuş mudur ?

Bunu iki şekilde izah edebiliriz ya işi yapan insanlar hükümetin yapmış olduğu FETÖ mücadelesini tasvip etmiyorlar ?

 Fetöcülere sahip çıkmaktan başka şanslarının olmadığına kanaat getirmişlerdir.

          Yapılması gereken şey bana göre madem devlet bu şer odaklarının kümelendiği kurumlara kayyum atıyor bence bu FETÖ çete mensuplarının illerde ve genel merkezdeki himaye edenleri   teker teker tesbit edene kadar sendikaya derhal kayyum atanmalı soruşturmanın selameti açısından ziya kurmuş olduğumuz sendikanın 23 yıllık geçmişinde emekler heba edilmemelidir diye düşünüyorum.

       

Selam ve dua ile…

ESKİ SAĞLIK-SEN MALİ SEKRETERİ 

YAŞAR BAŞARAN

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.