Özel Güvenlik Görevlilerinden Serbest Ulaşım Talebi

Özel Güvenlik Görevlilerinden Serbest Ulaşım Talebi

Özel Güvenlik Görevlileri, en az polisler kadar gün içerisinde görevi başındayken bir çok risk ile karşı karşıya geliyor. Özellikle, Koronavirüs sürecinde özel güvenlik görevliler yüzde 35'lere yaklaşan istihdam kaybı yaşadılar. Dolayısıyla özel güvenlik görevlileri çeşitli taleplerde bulundu.

İsveç merkezli güvenlik şirketi Securitas'ın Türkiye Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu, "Özel güvenlik görevlisi istihdamı yüzde 35'e yakın düşmüş vaziyette, bu da 75 bin kişinin bu durumdan direkt etkilendiği anlamına geliyor.

Bir çoğumuz evde kalırken, özel güvenlik görevlileri işletmeleri, hastaneleri, kuruluşları ve siteleri korumak için vardiyalar halinde çalışmaya devam ediyorlar. Gerekli tüm önlemleri alsak da ön cephede oldukları için riske de maruz kalıyor.

Maliye Bakanlığı'na ve Çalışma Bakanlığı'na başvurularımızı yaptık. Özel güvenlik sektörü olarak biz de vergi ve SGK erteleme imkanlarından yararlanmalıyız" dedi.

İsveç merkezli güvenlik şirketi Securitas'ın Türkiye Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu, "Bu döneme özel, asgari geçim indirimleri artırmalı, gelir vergisi muafiyeti ve dönemsel olarak şehir içi ulaşım muafiyeti gibi destekler sağlanmalı. Maske ve özel kıyafet desteğine ihtiyaç var. Devlet maske dağıtıyor ancak bir güvenlik görevlisinin tek bir maske ile bir günü geçirmesi mümkün değil. Maske satışı da yasaklandığı için temin etmekte güçlükler yaşanıyor." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.