Milli Eğitim Müdürülüğnde Çalışan TYP Kapsamındaki Özel Güvenlik Görevlileri Kadro İstiyor

Milli Eğitim Müdürülüğnde Çalışan TYP Kapsamındaki Özel Güvenlik Görevlileri Kadro İstiyor

Milli Eğitim Bakanlığında MEB Toplum Yararına Programlar kapsamında çalışan geçici güvenlik görevlileri için de kalıcı kadro talep ediyoruz. İŞKUR bünyesinde 9 ay süreli çalışan ve sonrasında işsiz kalan personeller için de taşeron yasası geçerli olmalı.

Her yıl düzenli olarak Milli Eğitim Bakanlığında İŞKUR bünyesinde taşeron çalışanlardan da daha zor şartlarda hizmet veren güvenlik görevlileri olarak bizlerde bu yasadan faydalanmak istiyoruz. Çalışma süresinin uzatılmasıile TYP sorununun çözülmeyeceğine inanıyoruz.

<br />

TYP’ye bağlı olarak çalışan güvenlik görevlileri olarak kadroyu bizlerde hak ediyoruz. Şuan görevde olan arkadaşlar okula ve öğrencileri çok iyi tanımak, dışarıdan gelecek olan tehlikeyi önceden sezmek, okula giriş yapan öğretmen ve öğrencileri tanıyarak oluşabilecek herhangi bir tehlikeye karşı önlem almak ile meşguldürler.Okul bitimine kadar okulda görev yapan güvenlik görevlisi okulu, öğrencileri ve okul çevresini çok iyi şekilde kavrayacak. Ya sonra! İş bitince tekrar seçilme durumu kesin değil. Yeni gelecek olan görevli olaya baştan başlayıp diğer güvenlik görevlisinin alışmış olduğu durumlara alışmak ile uğraşacak ve bu okul için çok zor olacak.

<br />

Güvenlik görevlisi olarak okula başlamış öğrenci, okul ve öğretmenlerle arasında güçlü bağ kurmuş kişiyi  kadroya alarak devam ettirmek okul ve bizler için çok daha iyi olacaktır. Özellikle okullarımızın ciddi riskler altında olduğu bu dönemde her dönem yeni bir personel yerine sürekli bir personel ile çalışılması olası riskleri minimize etmek ve okullardaki Güvenlik anlayışını daha anlamlı kılacaktır. Bu yüzden kadro uygulamasının biz Toplum Yararına Proje kapsamında görev olan personeller içinde geçerli olmasını rica ediyoruz..  <br />

<br />

<a href="https://www.change.org/p/milli-e%C4%9Fitim-bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-i%C3%A7-i%C5%9Fleri-bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-milli-e%C4%9Fitim-m%C3%BCd%C3%BCr%C3%BCl%C3%BC%C4%9Fnde-%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fan-typ-kapsam%C4%B1ndaki-%C3%B6zel-g%C3%BCvenlik-g%C3%B6revlileri-kadro-istiyo?source_location=petitions_browse"><strong>İMZA KAMPANYASI</strong></a>

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.