MHP Grup Başkanvekili, Memur ve Emekli zammı yasal düzenlemesi için tarih verdi!

MHP Grup Başkanvekili, Memur ve Emekli zammı yasal düzenlemesi için tarih verdi!

MHP Grup Başkanvekili, Memur ve Emekli zammı yasal düzenlemesi için tarih verdi!

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, emekli, memur ve asgari ücret zammı düzenlemeleriyle ilgili tarih vererek önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar...

Yeni kabinenin açıklanmasının ardından gözler emeklilere, memurlara ve asgari ücretlilere verilen sözlere çevrildi. ‘Seçim öncesi ne söz verdiysek etap etap yağacağız” diyen MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, düzenlemelerin önümüzdeki hafta Meclis’ten geçmeye başlayacağı müjdesini verdi.

Cumhur İttifakı bileşenlerinden MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ile AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, TGRT Haber’de Ankara Haber Müdürü Ahmet Sözcan’a yeni düzenlemelere ilişkin kritik bilgiler paylaştı.

İLK İŞİMİZ SÖZÜMÜZÜ TUTMAK

Zam ve düzenlemelerle ilgili görüşlerinin net olduğunu belirten Akçay, şunları söyledi: “Seçim öncesi de ifade ettik. İlgili bakanlarla birlikte Melis’ten geçmesi beklenen düzenlemeleri süratle geçireceğiz. Ne söz verdiysek hepsini yapacağız. Öncelikli amacımız enflasyonun dizginlenmesidir. Zaten düşmeye başlamıştır. Gerekli ekonomik ve sosyal politikalarla vatandaşımızın tüm sıkıntıları giderilecek ve beklentiler etap etap gerçekleşecek” dedi.

MAAŞLARA KADEMELİ ARTIŞ FORMÜLÜ

Muhammet Emin Akbaşoğlu, zamlara ilişkin şunları söyledi: “EYT’lileri de kapsayacak şekilde tüm emeklilerimizle ilgili kapsamlı bir çalışma yapacağız. Bu süreçte ocak ayında en düşük emekli aylığı alanlara seyyanen bir zam yapmıştık. Hepsini kapsayacak şekilde bir yeni düzenlemeyi beraberinde yapmış olacağız. Kademelendirme konusunda bakanlıklar çalışmayı yapıyor. Enflasyona ezdirmedik ve ezdirmeyeceğiz. Enflasyon farkı ve refah payı ile ilgili enflasyona ezdirmemeyi gözeteceğiz” dedi. TGRT Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

5 Yorum