Mengen; Hakkı ve Hakikati Haykırıyoruz

Mengen; Hakkı ve Hakikati Haykırıyoruz

Kamuajans.com – Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Pamukova İlçe Temsilciliği Pamukova Gölpark Tesislerinde Okul Temsilcileri ile kahvaltıda bir araya gelerek teşkilat toplantısı gerçekleştirdi.

 Toplantının açılış konuşmasını yapan Pamukova İlçe Temsilcisi Mahmut Sami Tuncal Şube Yönetimine ve katılımcılara teşekkür etti.

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, ‘hikâyemiz ortak, davamız tek, zaman birlik, bir araya gelme zamanı’ diyenlerin sendikası olduklarını ifade ederek, “Eğitim çalışanlarının geleceği için sarsılmaz irade, medeniyet değerlerimiz için muhkem kaleyiz. Bizi diri tutan, itirazlarımız, azim ve kararlılığımız, göl kenarında nehirler düşlememiz; bizi değerli kılan, mücadele ruhuyla kazandırdıklarımız, hakkı ve hakikati haykırmamızdır” dedi.

İşyeri temsilciliğinin önemine dikkat çekerek konuşmasına başlayan Mengen, şöyle devam etti: “İşyeri temsilcileri, teşkilatımızın yorulmadan, rehavete kapılmadan, hiçbir engel tanımadan, kimseye boyun eğmeden, benimsediği dava uğruna durmadan çalışmasını bilen uç beyleridir. İşyeri temsilcilerimiz, bulundukları kurumlarda sendikamızın görünen yüzüdür ve kuruluş felsefesinde yer alan düşüncenin yaygınlaşmasını sağlayarak, duruşuyla, fikirleriyle sendikal çalışmalara yeni bir boyut katarlar.”

Hak bildikleri yolda, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da ilerlemeye, kendileri için istemediklerini başkası için de istememeye devam edeceklerini kaydeden Mengen, “Sendikal yolculuğumuzda, bizi biz yapan değerlerimizi daha fazla kuşanmaya, bizi dönüştürmeye, çürütmeye neden olabilecek virüslerden uzak durmaya gayret edeceğiz” diye konuştu.

Mengen; Sözleşmeli istihdam kaldırılması, iş güvencesinin teminat altına alınması, yardımcı hizmetler sınıfı personelinin genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesi, atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin düzenlenerek sorunların çözülmesi; şeflerin, memurların, hizmetlilerin, tüm görünmez kahramanların alın terinin karşılığının verilmesi, haklarında iyileştirme yapılması, eğitimcilerin haklarını koruyacak, çalışma şartlarını iyileştirecek, şiddeti de önleyecek meslek kanununun çıkarılması, eğitim kurumu yöneticiliğinin kariyer mesleğine dönüştürülmesi, 3600 ek gösterge vaadinin artık yerine getirilmesi, darbecilerin izlerinin tamamen silinmesi, darbe ürünü kılık ve kıyafet yönetmeliğinin değiştirilmesi için çabalarımız, girişimlerimiz, ısrarlarımız, mücadelemiz devam edecektir diyerek sözlerini tamamladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.