Memurun Yıllık İzin Yasağı Ne Zaman Kalkacak?

Memurun Yıllık İzin Yasağı Ne Zaman Kalkacak?

KamuAjans.Com-Fetö terör örgütünün 15 temmuz akşamı yapmaya çalıştığı darbe girişiminin ardından hükümet devlet memurlarının izinlerini iptal etmiş izinde olanların yaşadıkları şehirlere dönmelerini istemişti.Hükümetin OHAL açıklamasından sonra açıklamasını bekleyen memurlar sonrasında da açıklama gelmemesinden dolayı bu durumun ne kadar süreceği konusunda yetkili birimlerden haber beklemeye koyuldu.

Olağanüstü hal ilanını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan basın açıklaması yaparak tüm ülke genelinde ilan edildiğini duyurdu. Olağanüstü hal ilanının ardından bütün kamu personelleri izin dönmeleri için uyarıldı ve birçok memur ve kamu personelinin görev başına dönmeleri yönünde telefonlarına mesaj atıldı.

Başbakan binali yıldırımın imzaladığı bildiri ile binlerce memur tatilde oldukları yerlerden ikamet ettikleri yerlere gitmeye başladı.Fetö terör örgütünün kamu içerisine sızmasından dolayı bir çok memur görevden uzaklaştırıldı.Bununla birlikte izinlerin örgütün kamudan temizlenmesi ile açılacağı düşünülsede şuan için herhangi bir resmi açıklama gelmedi.

Tüm bakanlıklar KHK'ye göre Fetö ile ilişkin olan memurların belirlenmesi,tüm kurumlarda komisyon kurulması ve görevden alma kararları verilmesi ve bunlar gibi işlemlerin bitirilip tamamlanmasından sonra Yıllık İzinlerin açılması yoluna gidilebilir.

Kamuajans.com / Özel

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.