Memurlara Serbest Kıyafet Kararı Verildi

Memurlara Serbest Kıyafet Kararı Verildi

Kamuajans.com – Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendinlen Coronavirüs (Kovid-19) salgınından ülkemizi, vatandaşlarımızı ve kamu çalışanlannı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla 3 ilimizde kamu çalışanlarına serbest kıyafet kararı geldi.

Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendinlen Coronavirüs (Kovid-19) salgınından ülkemizi, vatandaşlarımızı ve kamu çalışanlannı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla;

Kamu Kumullarında çalışan tüm personelin daha kolay temizlenebilen ve pratik elbiselerle (tişört, kazak. mont. keten pantolon vb.) kamu ahlakını zedelemeyecek ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında (çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik hükümlerini fazla esnetmemek suretiyle ikinci bir emre kadar hizmetleri serbest kıyafetlerle görevlerini ifa edebilecektir.

Serbest kıyafet kararı alan il valilikleri Şanlıurfa,Çorum ve Ordu oldu. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.