Memur maaşlarına yeni zam açıklandı:  Yüzde 45 zam + refah payı netleşti, seyyanen zam da eklenecek!

Memur maaşlarına yeni zam açıklandı: Yüzde 45 zam + refah payı netleşti, seyyanen zam da eklenecek!

Memur maaşlarına yeni zam açıklandı: Yüzde 45 zam + refah payı netleşti, seyyanen zam da eklenecek!

Memura ara zam oranları yavaş yavaş netleşiyor. Özellikle kamu işçisine yapılan zam memur maaş zammı içinde belirleyici olacak. Bunun üstüne 6 aylık enflasyon verileri de eklenecek. Memur ve memur emeklisine yapılacak refah payı eklemesi bekleniyor. Diğer yandan sendikalar ise memur maaşlarına seyyanen zam talebinde bulunuyor. Detaylar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bir maaş zammı müjdesi de memurlar için geldi. Geçtiğimiz günlerde Memur-sen genel kurulunda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, en düşük memur maaşının 22.000 TL olacağını duyurmuştu. Ardından da sosyal medyada en düşük memur maaşının net 17.000 TL brüt 22 bin TL olacağı yönünde bazı iddialar gündeme gelmişti. Ancak Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanlığı bu konudaki iddiaları yalanladı. En düşük memur maaşının net 22.000 TL olacağı duyuruldu. En düşük memur maaşı belli olduktan sonra üst kademedeki memurlar da maaş zamları ile ilgili araştırma yapmaya başladı. Milyonlarca memura yapılacak olan zam oranları belli oldu. Yaklaşık 6 milyon memuru Temmuz ayında Kallavi zam bekliyor. Yapılacak olan en düşük zam oranı %45 olacak. Üstelik buna refah payı ve seyyanen zam da eklenebilir. Memur maaş zammı son dakika gelişmeleri haberimizde…

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 22.000 TL'YE YÜKSELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz haftalarda Memur-sen genel kuruluna katılmış ve burada çok önemli açıklamalarda bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında en düşük memur maaşına Temmuz’da gelecek zammı duyurdu. Erdoğan'ın açıklamasına göre Temmuz ayında en düşük memur maaşı net 22.000 TL olacak. Bu açıklama sonrasında üst kademedeki memurlar da alacakları maaş zammı oranlarını araştırmaya başladı.

MEMUR MAAŞLARINA %45 ZAM + REFAH PAYI

Temmuz ayında memur maaşlarına yapılacak olan zam oranları ile ilgili yeni gelişmeler var. Seçime sayılı saatler kala memur maaş zammı konusunda gündeme gelen iddialar memurları heyecanlandırdı. Alınan bilgiye göre 6 milyon memurun maaşına temmuzda yapılacak olan zam oranı %45 olacak. Refah Payı hariç %45 oranında zam olacak olan Memurlara o dönem Cumhurbaşkanı kararıyla refah Payı da verilecek. Bu durumda en az %50 oranında memur maaş zammı bekleniyor.

SENDİKALAR SEYYANEN ZAM TALEP EDİYOR

Memur sendikaları ise Temmuz ayında memur maaşlarına oranlı değil seyyanen zam talebinde bulunuyor. Sendikaların seyyanen zam talebi ise 5000 TL civarında. Ancak memur maaşlarına %50 oranında zam yapılması halinde daha yüksek bir oran ortaya çıkacak. Yani seyyanen zam talebi Memurlara mantıklı gelmiyor.

Kaynak:tum-haberler.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum