Memur Maaşlarına Yapılan Artışlar Hakkaniyetten Uzaktır

Memur Maaşlarına Yapılan Artışlar Hakkaniyetten Uzaktır

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, kişisel twitter hesabından 2020 Yılı Asgari Ücret Miktarını değerlendiren açıklamalarda bulundu.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, ''2020 yılı için Asgari ücret tutarı belirlendi. Buna göre Ocak ayından itibaren asgari ücret 2324 TL olarak uygulanacak. Bu asgari ücrete %15,03 zam anlamına geliyor.

Elbette ki bu zam ülke gerçekleri ile gıda enflasyonu ile ve yaşam maliyeti ile karşılaştırılamayacak düzeyde düşük kalmaktadır.

Konfederasyonların ortaya koydukları gerekçelere bağlı olarak asgari ücretin 2578 TL düzeyine çıkarılması gerekmektedir. Bu gerçekler ışığında memur maaşlarının da bir kez daha gözden geçirilmesi gerekliliği ortaya çıkmaktadır.

Asgari ücret bir ailenin aylık geçim maliyetlerini karşılamaktan uzak tespit edilmiştir. Gerek işçilere gerek asgari ücrete gerekse memur maaşlarına yapılan artışlar hakkaniyetten uzaktır.'' dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.