Memur maaşlarına 'emekli maaşları usulü' zam formülü

Memur maaşlarına 'emekli maaşları usulü' zam formülü

Memur maaşlarına 'emekli maaşları usulü' zam formülü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en düşük emekli maaşlarını 5 bin 500 liradan 7 bin 500 liraya yükselttiklerini açıkladı. Yapılan zam sonrası memurlarda da seçim öncesi zam beklentisi oluştu. Memur maaşlarına da emekli maaşları usulü zam formülü. Detaylar haberimizde..

Ekonomi uzmanı İslam Memiş emekli maaşlarına yapılan zam sonrası sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda 'sıra memur maaşlarında' demişti. Peki ama memur yüzde kaç oranında zam yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücrete seçim öncesi zam hususunda kapıları kapatmıştı. Lakin memur maaşları için net bir cümle kullanmadı. 'Bütün zamları yaptık.' kelimesi memur maaşlarına yapılacak zamların da olumsuz olduğu olarak yorumlansa da en düşük memur maaşlarına zam yapılmasına olası gözüyle bakılıyor.

Memur maaşlarına da emekli maaşları usulü zam formülü nedir?

En düşük emekli maaşlarına yapılan zam gibi en düşük memur maaşlarına da zam yapılabilir. Konu hakkında henüz resmi bir açıklama olmasa da seçim öncesi memur maaşlarına bir zam yapılması beklentisi var.

En düşük emekli maaşlarına yapılan zam usulü en düşük memur maaşlarına da zam yapılacak mı? Yoksa Cumhurbaşkanı Erdoğan memurlara seçim öncesi tüm maaşlara zam yapıp büyük bir müjde verecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: ogretmenlericin.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.