Kamu Görevlileri İçin Aile Bütünlüğü Sağlansın

Kamu Görevlileri İçin Aile Bütünlüğü Sağlansın

TGRT Haber ve Kanal 5 canlı yayınlarında 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı gündemini yorumlayan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, önemli açıklamalarda bulundu.

Kamu görevlilerinin beklentilerinden bahseden Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Kamuda güvencesiz kimse kalmasın. İş sağlığı ve güvenliği kamuda ertelenmesin. Gelir vergisinde adalet mutlaka sağlansın. Sözleşmeli istihdama son verilsin. Grev ve siyaset hakkı kamu görevlileri için gelsin. Ek göstergeler gösterilsin ek ödemeler de emekliliğe sayılsın. 20 bin öğretmen acil göreve başlasın. 31 Mart'tan sonra bazı belediyeler emekçi kıyımı yaptılar arkadaşlarımızın işlerine son verildi. Bu arkadaşlarımız işlerine iade edilsin. 18 Mart'ta atanan ama görevlerine başlayamayan arkadaşlarımız var bunlar hala göreve başlamış değil bu arkadaşlarımız da göreve başlatılsın. Kamu görevlileri sendikacılığında da işçi sendikacılığında olduğu gibi dayanışma aidatı olsun. 4688 mutlaka revize edilsin. Kamu görevlilerinde aile bütünlüğü sağlansın. Salgın ile mücadelede hayatını kaybeden kamu görevlileri şehit sayılsın" çağrısında bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.