İçişleri Bakanı’na Açık Mektup

İçişleri Bakanı’na Açık Mektup

KamuAjans.Com-Bilindiği üzere Ankara Adliyesi’nde FETÖ terör örgütü kapsamında yapılan operasyonda, Emniyet güçleri memurları ters kelepçe yapmak suretiyle sözlü hakaretlerle gözaltına almıştı.

Türk Büro-Sen konuyla ilgili olarak 06.08.2016 tarihinde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a mektup yazmış, suçları kesinleşmemiş olan memurlara terörist muamelesi yapılmasının, hem memurları itibarsızlaştırdığı hem de bu durumun insanlık onuruna yakışmadığı belirtilmişti.

Aynı konuyla ilgili olarak Sendikamız Türk Büro-Sen, 10.08.2016 tarihinde İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya da mektup yazarak, “Emniyet içindeki bir kısım polis memurlarının bu tür davranışları; hem Emniyet mensuplarına ve hem de ülkemize yakışmadığını, Kendileri de memur olan bu şahısların daha suç isnadının tespitinin yapılmadığı bir durumda, masumiyet karinesini hiçe sayması, kendini karar organı yerine koyarak, vicdani ilkelerle bağdaşmayacak şekilde işlem tesis etmesinin hukuk devletinde izahı bulunmadığını, memurlarımıza polisler tarafından yapılan terörist muamelesinin engellenmesini” talep etti.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.