Görevden Alınan Memurlar ve İade Edilecek Memurlar Açıklaması

Görevden Alınan Memurlar ve İade Edilecek Memurlar Açıklaması

Kamudan Haber - Sağlık Bakanı Recep Akdağ memleketi Erzurum'da katıldığı bir televizyon programında gündeme dair konulara değindi. Kendisine yöneltilen sorulara açıklama getiren AKDAĞ, personel alım yöntemleri, ihraç edilen memurlar ve iade edilecek memurlarla ilgili de açıklamalarda bulundu.

 Sağlık Bakanlığı bünyesinde FETÖ terör örgütü kapsamında temizlik yapıldığını ve bugüne kadar 2 bin 18 kişinin görevden alındığını belirten Bakan AKDAĞ önemli bir ayrıntıyı da dile getirdi. Görevden alınan memurlardan bir kısmının göreve iade edileceğini bunun yanı sıra görevden ihraç edilecek bir listenin daha hazırlandığını ifade etti. Listelerin tamamlanmasının ardından görevden ihraç ve göreve iade KHK'larının yayınlanacağını da sözlerine ekledi.

    İhraç listesi için Başbakanlıkla dirsek teması halindeyiz. Açığa alınan personelden bir bölümünü görevine iade ettik. Hem görevden alınacak hem de iade edilecek çok sayıda personel mevcut. Bu konuda ince eleyip sık dokuyoruz. Çünkü acele davranma bir taraftan bizi, Allah korusun yanlışlıkla onları ihraca sürükleyebilir. Dolayısıyla arada kaldığımız durumlar için açığa alma durumunu sürdürüyor ve delilleri yeniden gözden geçiriyoruz, dedi. 

Bu arada Başbakanlığın bu hafta içerisinde yeni bir KHK hazırlığı içinde olduğunu ve 2 ya da 3 il belediye başkanının görevden alınması ve yerlerine kayyum atanması bekleniyor. MHP ve CHP'nin de komisyonlar kurup bazı isimlere kefil oldukları, bu isimlerin de göreve iadelerinin olacağı konuşuluyor. Ayrıca KHK beklenen diğer bir kurumun da MİT olması bekleniyor. 

Bu yazının tüm hakları kamuajans.com'a aittir. "www.kamuajans.com" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.