Gaziantep Üniversitesinde En Fazla Oyu Prof. Dr. Gür Aldı

Gaziantep Üniversitesinde En Fazla Oyu Prof. Dr. Gür Aldı

KamuAjans.Com-Gaziantep Üniversitesinde (GAÜN) gerçekleştirilen rektör adaylığı seçiminde en fazla oy, Prof. Dr. Ali Gür'e çıktı.

GAÜN öğretim üyesi 662 akademisyen, bu sabah saat 10.00'da merkez yerleşkedeki Mavera Kültür Sanat Merkezi'nde kurulan sandıklarda oy kullanmaya başladı.

Mevcut rektör Porf. Dr. Yavuz Coşkun'un aday olmadığı seçimde oy kullanma işlemi saat 15.30'da tamamlandı.

Sandıklardan, Prof. Dr. Tevfik Gülsoy'a 94, Prof. Dr. Mehmet Koruk'a 103, Prof. Dr. Metin Bayram'a 75, Prof. Dr. Cahit Bağcı'ya 112, Prof. Dr. Mehmet Tarakçıoğlu'na 44, Prof. Dr. Recep Yumrutaş'a 40, Prof. Dr. Ali Gür'e 126, Prof. Dr. Orhan Özgözütaşı'ya 6, Prof. Dr. Mustafa Namıduru'ya 8 ve Prof. Dr. İbrahim Güzelbey'e ise 50 oy çıktı.

Kullanılan oylardan 4'ü ise geçersiz sayıldı.

Seçim sonucunda en çok oy alan 6 adayın ismi, Yükseköğretim Kuruluna (YÖK) bildirilecek. Bu adaylar arasından YÖK tarafından belirlenecek 3 adayın ismi ise daha sonra Cumhurbaşkanlığı makamına sunulacak.

Üniversitenin yeni rektörü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanacak.Anadolu Ajansı 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.