Emniyet Personelinin Unvanlar Arası Maaş Farkı

Emniyet Personelinin Unvanlar Arası Maaş Farkı

Kamuajans.com - Emniyet Hizmetleri Sınıfına dahil kadrolarda çeşitli unvanlarda Devlet memuru görev yapmakta olup, aralarında astlık-üstlük ilişkisi de olan emniyet personeli arasında ücret farklılıkları da söz konusudur.

Kamuajans.com - Emniyet personeli, hiyerarşik olarak aşağıdan yukarıya doğru; Çarşı ve Mahalle Bekçisi, Polis Memuru, Komiser Yardımcısı, Komiser, Başkomiser, Emniyet Amiri, 4 üncü Sınıf Emniyet Müdürü, 3 üncü Sınıf Emniyet Müdür ve 2 nci Sınıf Emniyet Müdürü kadro unvanlı personelin yanı sıra çeşitli kadro unvanlarında görev yapan 1 nci Sınıf Emniyet Müdürlerinden oluşmaktadır.    

<br />

<strong>Emniyette unvanlar arası maaş farkı</strong>

<br />

Emniyet personeli arasında, unvanlar itibariyle aylık maaş farklılığı da bulunmaktadır. Öte yandan 1 nci Sınıf Emniyet Müdürü unvanına sahip olanlar arasında da, görev yaptıkları kadroya göre (Genel Müdür Yardımcısı, Teftiş Kurulu Başkanı, Özel Güvenlik Denetleme Başkanı, Daire Başkanı, 1. Hukuk Müşaviri, İl Emniyet Müdürü gibi) ücret farklılıkları olabilmektedir.

<br />

Emniyette unvanlar arasındaki ücret farklılığı konusunda bilgi olması bakımından, 15 Ekim 2016 net maaş miktarlarından (%20 oranında gelir vergisi kesintisi uygulanmış) hareketle hazırladığımız tabloya aşağıda yer verilmiştir.

<br />

Tablo hazırlanırken, emniyet personelinin kazanılmış hak aylık seviyesi bakımından 1/4’e ulaştığı varsayılmış olup, ayrıca 1 nci Sınıf Emniyet Müdürü unvanı için zam ve tazminat belirlemesinde “diğer” grubunda sayılanlara göre hesaplama yapılmıştır.

<br />

<strong>Ekim ayında emniyet personelinin net maaşları </strong>

<br />

Unvan

Derece Kademe

Hizmet Süresi

Aylık Net Maaş (15 Ekim 2016)*

Çarşı ve Mahalle Bekçisi

1/4

25 yıl ve üzeri

2.817 TL

Polis Memuru

1/4

25 yıl ve üzeri

3.533 TL

Komiser Yardımcısı

1/4

25 yıl ve üzeri

3.613 TL

Komiser

1/4

25 yıl ve üzeri

3.667 TL

Başkomiser

1/4

25 yıl ve üzeri

3.755 TL

Emniyet Amiri

1/4

25 yıl ve üzeri

3.888 TL

4.Sınıf Emniyet Müdürü

1/4

25 yıl ve üzeri

4.153 TL

3.Sınıf Emniyet Müdürü

1/4

25 yıl ve üzeri

4.261 TL

2.Sınıf Emniyet Müdürü

1/4

25 yıl ve üzeri

4.378 TL

1.Sınıf Emniyet Müdürü

1/4

25 yıl ve üzeri

4.568 TL

<br />

**Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (veya eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

<br />

**Çalışılan yerlerden ve personelin özel durumundan kaynaklanan ödeme farklılıkları dikkate alınmamıştır.  <br />

<br />

<a href="http://memurunyeri.com">memurunyeri.com</a>

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.