'Emekliden 100 TL Kesilecek Mi?' SGK'dan Açıklama Geldi

'Emekliden 100 TL Kesilecek Mi?' SGK'dan Açıklama Geldi

Kamuajans.com – Son dakika haberi... FOX TV Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal'ın çalışanlardan da emeklilerden de hazineye zorunlu aktarım olacağı, herkesin maaşlarında 100 TL kesinti olacağı ve hazineye katkı sağlanacağını iddiasına açıklama geldi. Portakal'ın haberini yalanlayan SGK, böyle bir çalışma olmadığını duyurdu.

SGK'dan milyonlarca emeklinin merakla beklediği son dakika açıklaması geldi. Emeklilerin maaşından 100 TL sağlık kesintisi olacağı iddiası üzerine SGK'dan açıklama geldi. FOX TV'nin haberini yalanlayan SGk böyle bir çalışmanın olmadığını duyurdu.


EMEKLİLERDEN 100 TL KESİNTİ OLACAK MI?

İşte SGK'dan yapılan o açıklama;

Bazı basın-yayın organlarında "SGK'da çok konuşulacak çalışma" şeklinde yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği görülmüştür:Söz konusu haberlerde dile getirilen hususlarla ilgili Sosyal Güvenlik Kurumundan herhangi bir çalışma istenmediği gibi Sosyal Güvenlik Kurumunun böyle bir çalışması da bulunmamaktadır.

Sıklıkla yapılan bu tarz maksatlı haberler, kurumumuzu yıpratma ve vatandaşlarımızı yanıltma hedefi taşımaktadır.

Bu maksatlı haberlere karşı her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımızı da ayrıca belirtir, doğru bilginin peşindeki siz değerli basın mensuplarımızın dikkatine ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.