Emekli Banka Promosyonları Ne Zaman Ödenecek?

Emekli Banka Promosyonları Ne Zaman Ödenecek?

SGK ile bankalar 2017 yılında protokol imzalayarak 10 milyon emeklinin yararlandığı promosyon uygulamasını başlattı. Emekliler, bankalara maaşlarını o bankadan çekeceklerinin taahhüt ederek o bankanın promosyonun ücretini alıyor.

Emekliler 3 yıllık dönem için maaşlarına göre 300, 375, 450 lira promosyon alırken bazı bankalar tutarı 1000 liraya kadar yükseltildi. 2017'de promosyonlar mart ayında ödenmişti. 2020 promosyonlarının da mart ayında ödeneceği bekleniyor.


2020 EMEKLİ PROMOSYONU NE KADAR OLACAK?

Emeklilerin ne kadar promosyon alacağı henüz belli değil. Bankalarla SGK tekrar masaya oturacak ve yeni sözleşmeyle 2020 yılınca emeklilere verilecek promosyonu belirleyecek.


MİMARI OLDUĞUMUZ İÇİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, yaptığı açıklamada, emeklilere banka promosyonu verilmesi için yıllarca mücadele verdiklerini anımsatarak, mimarı oldukları işin takipçisi olmaya devam edeceklerini söyledi.

Bin ile 2 bin lira arasında aylık alanlara üç yıllığına ödenen 375 liralık promosyonun, aylık 10 lira civarına geldiğine dikkati çeken Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, "Bankaların emeklilerimize aylıkları karşılığında verdiği promosyonları, günümüzün ekonomik şartlarında anlamını yitirmiştir. Bu konuda bankaların tek taraflı dayatmalarına izin verilmemeli. Banka promosyonlarının tespitinde, kamu çalışanlarına yapılan ödemeler de dikkate alınmalı. Emeklilerin banka promosyonları, yeni yılda SGK, bankalar ve derneğimizce oluşturulacak bir komisyon tarafından günün koşulları dikkate alınarak artırılmalı." dedi.

AA

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.