Bayan PÖH'ler En Az 1000 Alım Olmasını İstiyor

Bayan PÖH'ler En Az 1000 Alım Olmasını İstiyor

KamuAjans.Com-Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine lisans mezunu 2015-2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (50,00) ve üzeri puan alanların, POMEM Giriş Yönetmeliğinde belirtilen diğer şartları taşımak kaydıyla, yalnızca ÖZEL HAREKAT BRANŞINDA POLİS MEMURU OLARAK YETİŞTİRİLMEK ÜZERE polis memuru öğrenci alımı yapılır.

Eski içişleri bakanı Efkan Ala tarafından daha önce telaffuz edilen 10 bin PÖH alımı için henüz hükümetten net tarih verilmesede son yaşanan gelişmeler sonucunda aralık ayına kadar gerçekleşmesi muhtemel olan polis özel harekat alımları için daha önce belli aralıklarla kontenjan ayrılan bayan polislerden en az 1000 adet alım gerçekleştirilmesi yönünde talep geldi.

Twitter'da PöhBayan AlımınaDestek etiketi altında pöh görevinde yer almak istediklerini belirten bayan polis adayları vatan sevdasının cinsiyet ayrımına sebep olmamasını gerektiğinde yüreğin cinsiyeti olmayacağı yönünde görüş bildiriyor.

Nene Hatun'un torunları kontenjan verilmesi halinde vatan uğruna kanlarının son damlasına kadar görev alabileceklerini devletin demir yumruğu olup düşmana korku salacakları yönünde kuşku duymadılarını belirtiyor.

İşte Taleplerini dile getiren Bayan PÖH Adayları ;

Tuğba Başbuğ ‏@basbug_tugba 10 dk.10 dakika önce

PöhBayan AlımınaDestek

ÖnceVatan buyüzden cinsiyete takılmayalım

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.