Başbakan Yıllık İzin Yasağının Kalkacağı Tarihi Verdi

Başbakan Yıllık İzin Yasağının Kalkacağı Tarihi Verdi

KamuAjans.Com - Alınan OHAL kararı sonrasında kamuda görevli tüm memurların yıllık izinleri iptal edilmişti. Başbakan Binali Yıldırım dün sabah kahvaltıda buluştuğu basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.Askerlik süresinden memurların yıllık izin yasağının kaldırılmasına kadar gündemi meşgul eden soruları yanıtlayan Sayın Binali Yıldırım hükumetin önündeki yol haritası hakkında açıklamalar yaptı.

 Başbakan Binali Yıldırım OHAL kararı sonrası memurların kaldırılan izinleri hakkında açıklamalarda bulundu. Dün sabah katıldığı kahvaltıda basın mensuplarının sorduğu herkesin merak ettiği soruların yanıtı verdi. Bu soruların en dikkat çekeni kamuda başlatılan fetö soruşturması kapsamında yıllık izinleri kaldırılan memurların izinlerin ne zaman açılacağı konusuydu. Memurların müsterih olmasını isteyen Başbakan yıllık izin yasağının bir kaç hafta içerisinde kalkacağını belirtti.

Başbakan yaptığı açıklama;

Başbakan Yıldırım, darbe sonrasında darbeye karışmış asker, polis vesaire kamu personelinin kaçmasının önüne geçmek için yıllık izinleri kaldırdıklarını anımsatarak, "Yoksa işinde gücüne, bu işlere bulaşmamış memurlara yönelik bir tedbir değil. Çok uzun süreceğini zannetmiyorum. Önümüzdeki birkaç hafta içinde işler normale döner. Hacca gidenler bundan muaf tutuluyor, orada bir sınırlama yok" dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.